Dziś jest:

SPOTKANIA DZIELNICOWYCH Z SENIORAMI

Autor: / Możliwość komentowania SPOTKANIA DZIELNICOWYCH Z SENIORAMI została wyłączona / 119 Wyświetleń / 1 lutego 2019

Wciąż zdarzają się oszustwa i kradzieże na szkodę osób starszych. O dawna odwiedzają ich dzielnicowi i ostrzegają przed zagrożeniami. Na terenie działania komisariatu w Sompolnie odbyło się ostatnio kilka takich spotkań.

Spotkań, podczas których dzielnicowi ostrzegali seniorów odbyły się już tysiące, jednak wciąż od czasu do czasu zdarza się, że starsza osoba zostanie oszukana bądź okradziona. Najczęściej wykorzystywana jest do tego ich chęć niesienia pomocy innym, łatwowierność czy nieznajomość przepisów. Dlatego też wśród codziennych obowiązków dzielnicowych jest spotykanie się z seniorami, opowiadanie im o takich zdarzeniach oraz instruowanie jak można uchronić się przed zostaniem ofiarą.

W ostatnich dniach dzielnicowi z komisariatu w Sompolnie odbyli całą serię podobnych spotkań, które zorganizowane zostały pod nazwą „Sztuczka na wnuczka – seniorze nie daj się oszukać”, często przy okazji innych spotkań czy uroczystości. Policjanci szczegółowo opowiadali o niebezpieczeństwach czyhających na seniorów. Oprócz popularnych metod „Na wnuczka”, „Na policjanta” opowiadali także o wszelkiego rodzaju pokazach organizowanych w domach i możliwych do uzyskania nagrodach, które niejednokrotnie okazują się towarem z mocno zawyżoną ceną, a kwota do zapłaty sprytnie rozkładana jest na raty.

Uczestnicy spotkań usłyszeli także o nieuczciwych praktykach przedstawicieli firm telekomunikacyjnych, czy sprzedawców prądu. Dzielnicowi przekazywali też ulotki dotyczące tych zagrożeń, numery telefonów z pomocą dla konsumentów oraz sposób na szybki kontakt z „policjantem pierwszego kontaktu” jakim właśnie są dzielnicowi.

źródło: KMP Konin

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590