Dziś jest:

Sprawca kradzieży elektronarzędzi zatrzymany

Autor: / Możliwość komentowania Sprawca kradzieży elektronarzędzi zatrzymany została wyłączona / 412 Wyświetleń / 12 października 2015

Nawet pięć lat więzienia grozi 30-latkowi z Sompolna, którego zatrzymali wczoraj policjanci z tutejszego komisariatu. Mężczyzna ukradł ze sklepu elektronarzędzia za ponad 1400 złotych.
Mundurowi z Komisariatu Policji w Sompolnie zostali poinformowani o kradzieży wkrętarki i wkrętarko–wiertarki ze sklepu przy ul. 11 Listopada. Poszkodowana kobieta wartość skradzionych elektronarzędzi oszacowała na ponad 1400 zł.
Po raz kolejny policjanci wykazali się bardzo dobrym rozpoznaniem środowiska, co pozwoliło na szybkie wytypowanie potencjalnego sprawcy. Śledczy nie mylili się. Sprawcą kradzieży okazał się 30-letni mężczyzna, który odpowiadał już przed wymiarem sprawiedliwości. Kilka lat temu został zatrzymany kierując samochodem w stanie nietrzeźwości.
Funkcjonariusze odzyskali jedno ze skradzionych narzędzi – wartą ponad 700 zł wiertarko – wkrętarkę. Trwają czynności zmierzające do odzyskania drugiej skradzionej wkrętarki. Sprawca usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jej popełnienia. Wyraził też gotowość dobrowolnego poddania się karze.
Kodeks karny za kradzież przewiduje nawet 5 lat więzienia.

KMP Konin

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590