Dziś jest:

Sukcesy gimnazjalistów z Lubstowa

Autor: / Możliwość komentowania Sukcesy gimnazjalistów z Lubstowa została wyłączona / 360 Wyświetleń / 20 stycznia 2015

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lubstowie po raz kolejny odnoszą sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych i tematycznych.

Uczeń klasy IIB Zbyszek Dębiński zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego a także do etapu regionalnego konkursu z języka polskiego „Złota Żaba”. Uczennica klasy II A Patrycja Skowrońska zajęła III miejsce w konkursie na plakat „Bądźmy zdrowi” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie. Do finału XIV edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Koninie zakwalifikowała się Wiktoria Desecka uczennica klasy I gimnazjum.

    Nauczyciele Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lubstowie pani Anna Bekalarz i pani Katarzyna Zielkę biorą udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu „Narzędzia w działaniu” prowadzonym w ramach projektu „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt ten polega na sprawdzeniu  narzędzi wspierających realizację podstawy programowej na zajęciach lekcyjnych. Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadził liczne badania dotyczące wdrażania podstawy programowej. Zadanie nauczycieli to przeprowadzenie lekcji biologii i języka polskiego z wykorzystaniem różnych jednostek tematycznych oraz napisanie raportów w jaki sposób uczniowie rozwiązywali zadania, jakie błędy popełniali najczęściej i z czym były one związane, czy były zrozumiałe dla uczniów, czy były pracochłonne, jakie pojawiły się trudności. Uczestników przedsięwzięcia wspierają mentorzy dla każdego przedmiotu, którzy akceptują raporty. Nauczyciele wzięli również udział w warsztatach zorganizowanych przez IBE. Baza Dobrych Praktyk wspiera kształcenie tych umiejętności uczniów, które na egzaminach gimnazjalnych okazały się ich słabszą stroną. Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/15.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lubstowie

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590