Dziś jest:

Szósty Koncert Sompoleńskiej Orkiestry Dętej

Autor: / Możliwość komentowania Szósty Koncert Sompoleńskiej Orkiestry Dętej została wyłączona / 131 Wyświetleń / 22 lutego 2019

W niedzielę 17 lutego, dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Sompolnie, odbył się na sali gimnastycznej szósty coroczny koncert Sompoleńskiej Orkiestry Dętej.  Tym razem tematem przewodnim była muzyka filmowa. Orkiestra zaprezentowała liczne utwory z kinowych hitów takich jak „Shrek”, „Gladiator”, „Piraci z Karaibów”, „Frozen”, muzykę z filmów o przygodach Jamesa Bonda. Nie zabrakło polskich akcentów, zebrani mogli posucha muzyki z seriali: „Czarne chmury”, „Stawka większa niż życie”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Przygody Pana Michała”, „Polskie drogi”.Koncert uświetnił występ taneczny Dominiki Jasik V-ce Mistrzyni Polski w 10 tańcach oraz Mateusza Gawrona, który uplasował się na drugim miejscu w ogólnym rankingu Grand Prix Polski. Oboje posiadają międzynarodową klasę taneczną S, Dominika w tańcach standardowych, Mateusz w latynoamerykańskich. Jako duet wcielają się w role Baby i Johnnego podczas ogólnopolskiego show Tribute to Dirty Dancing. Wielokrotni finaliści turniejów z cyklu Grand Prix Polski. Zatańczyli dla zebranych „Walc Nad Pięknym Modrym Dunajem” oraz utwory „Sway” i „Skyfall” zagrane przez orkiestrę.Na koncercie można było również usłyszeć niezwykłe połączenie brzmienia orkiestry z występami wokalnymi. Swoim niesamowitym głosem w melancholijnym nastrój wprowadziła publiczność Weronika Łoś, która wykonała piosenkę z filmu „Titanic” z repertuaru Celine Dion: „My heart will go on”. Równie emocjonująco zaprezentowała się Aleksandra Łoś w utworze „Skyfall” z repertuaru brytyjskiej wokalistki Adele. Obie artystki wykonały wspólnie utwór „Hallelujah” znany młodszej publiczności z filmów o przygodach zielonego ogra Shreka.Występ obfitował  w solowe wykonania, między innymi na dzwonkach w utworze „Frozen” zagrał młodziutki Mieczysław Ciesielski. Natomiast na trąbce swój talent zaprezentował Grzegorza Kołodziejczak, grający solo w mieszance melodii „My Name is Bond”.Koncert nie mógł się odbyć bez naszych niesamowitych Sompoleńskich Mażoretek, które prowadzi Michalina Trawińska. Dziewczyny wystąpiły w dwóch grupach: młodsze zatańczyły do marsza „Pozorowania z Poznania”, natomiast starsze wystąpiły między innymi do utworów: „Uptown Funk”, Can’t stop the felling” granych przez orkiestrę. Koncert poprowadził wybitny puzonista Paweł Ciesielski.

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590