Dziś jest:

Walne zebranie sprawozdawcze sompoleńskich strażaków

Autor: / Możliwość komentowania Walne zebranie sprawozdawcze sompoleńskich strażaków została wyłączona / 245 Wyświetleń / 20 marca 2017

11 marca, na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Sompolnie, odbyło się coroczne, walne zebranie sprawozdawcze sompoleńskich strażaków. Jest to najlepszy czas na podsumowanie zakończonego roku 2016 oraz przedstawienie planów na bieżący rok 2017.
Prezes OSP Sompolno-dh Bartosz Bartosik serdecznie powitał wszystkich gości, sponsorów oraz strażaków. Zebranie swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego Janusz Stankiewicz, Radni Rady Miejskiej w Sompolnie, a także przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Koninie kpt. Piotr Szafrański.
OSP w Sompolnie w 2016r. brała udział w 112 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Na terenie gminy Sompolno odnotowano 103 wyjazdy. Strażacy z OSP w Sompolnie zostali zadysponowani także do gmin sąsiednich: Wierzbinek 4 wyjazdy, Ślesin 2 wyjazdy, Kramsk 1 wyjazd, Babiak 1 wyjazd, Osiek Mały 1 wyjazd. Rodzaje zdarzeń, w których uczestniczyli to: 55 pożarów, 51 miejscowych zagrożeń oraz 6 fałszywych alarmów. W wyniku tych zdarzeń zostało rannych 39 osób, a aż 4 poniosły śmierć. Druhowie sompoleńskiej straży, nie tylko brali udział w akcjach ratowniczych, ale również uczestniczyli w akcjach profilaktycznych. Wielokrotnie gościli na festynach, pogadankach na terenie miasta i gminy Sompolno.
Rok 2016 był pozytywnym rokiem dla druhów z OSP w Sompolnie.  Jednostce udało się pozyskać dużą ilość sprzętu niezbędnego do działań ratowniczo-gaśniczych. W skład nowego wyposażania jednostki wchodzą narzędzia hydrauliczne tj. rozpieracz kolumnowy, nóż do cięcia szyb oraz łańcuchy do kolumny kierowniczej. Pozyskano nowy zestaw medyczny R1 oraz poszerzono asortyment w ratownictwie wodnym o nowe kombinezony piankowe, o strukturze takiej samej, która jest używana przez specjalistyczną grupę nurkową, pas węgorz i kamizelki.W trakcje walnego zebrania uroczyście wręczono druhom odznaki za wysługę lat na rzecz straży. Jest to odznaczenie nadawane przez prezydium zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP osobom wykazującym się działalnością w OSP przez co najmniej pięć lat. Odznaka uzupełniana jest w cyklu pięcioletnim oznaczeniem liczby lat działalności w OSP. Taką odznakę otrzymało 11 druhów. Za wysługę 10 lat odznaczeni zostali: dh Bartosik Bartosz, dh Bartosik Tomasz, dh Józef Błaszczyk. Za wysługę 15 lat odznaczeni zostali: dh Janicki Dariusz, dh Jankowski Łukasz, dh Krygier Piotr, dh Kucal Daniel, dh Szeląg Artur. Za wysługę 30 lat odznaczeni zostali: dh Kijak Józef, dh Wełnicki Roman. Za wysługę 45 lat odznaczony został; dh Bolesław Grąbkowski. Wyróżniono także druhny, które działają na rzecz jednostki. W podziękowaniu, upominek otrzymały dh Buciak Halina, dh Białecka Mariola,  dh Dworok Daniela oraz dh Wysocka Danuta. Druh Roman Wełnicki, został wyróżniony jako najstarszy druh, który od 30 lat czynnie bierze udział w akcjach. Podziękowania skierowano również do sponsorów OSP Sompolno m.in. do Pana Śniegowskiego Artura za bezinteresowne wspieranie jednostki.  Jak co roku, wyróżniono druhów, którzy najczęściej brali udział w akcjach.  Na pierwszym miejscu uplasowali się dh Bartosik Kacper, dh Prybacki Błażej i dh Wesołowski Marek. Miejsce drugie przypadło dh Jankowskiemu Przemysławowi natomiast miejsce trzecie zajął dh Chałaj Grzegorz.

Przeczytaj również: