Dziś jest:

Wandale w rękach policjantów

Autor: / Możliwość komentowania Wandale w rękach policjantów została wyłączona / 211 Wyświetleń / 20 marca 2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie w ostatnich dniach przedstawili zarzuty uszkodzenia mienia dwóm mężczyznom, którzy uszkodzili karoserie dwóch samochodów. Obydwaj mogą spędzić w więzieniu po 5 lat.
Do pierwszego uszkodzenia doszło w sobotnią noc na stacji benzynowej w Sompolnie. Podczas gdy był na niej 21-latek z powiatu radziejowskiego, na stację przyjechało BMW z kilkoma wyraźnie nietrzeźwymi mężczyznami. Zaczęli wyganiać 21-latka ze stacji, a jeden z nich podszedł do seata, którym przyjechał pokrzywdzony i dwukrotnie kopnął w tył samochodu. Mężczyźni jak gdyby nigdy nic odjechali sobie ze stacji.
Właściciel seata natychmiast powiadomił o zdarzeniu dyżurnego konińskiej komendy, który do poszukiwań BMW zaangażował policjantów z Wydziału Kryminalnego. Mundurowi zauważyli podejrzane auto na jednej z konińskich stacji benzynowych. Kryminalni szybko ustalili, kto jest sprawcą uszkodzenia seata. Okazało się, że był to 20-latek ze Ślesina, znany już wcześniej policji. Toczyły się przeciwko niemu postępowania za naruszenie nietykalności cielesnej oraz za znieważenie funkcjonariusza publicznego. W poniedziałek został on zatrzymany i w Komisariacie Policji w Sompolnie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał. Właściciel seata wycenił straty na 1000 zł. Sprawcy grozi 5 lat więzienia.
Drugi samochód uszkodzono w niedzielne popołudnie w gminie Wierzbinek. 36-latek jechał volkswagenem w odwiedziny do rodziców. W pewnym momencie zauważył leżący na dachu w rowie samochód. Zatrzymał się aby spytać czy nikt nie potrzebuje pomocy. Wokoło samochodu krzątali się mężczyźni. Nagle jeden z nich podszedł do samochodu pokrzywdzonego i kopnął dwukrotnie w karoserię. Powstałe uszkodzenie wyceniono na 500 zł. Okazało się, że sprawcą uszkodzenia jest rówieśnik pokrzywdzonego, także mieszkaniec gminy Wierzbinek. Policjanci z komisariatu w Sompolnie szybko go zatrzymali i odwieźli do policyjnego aresztu. On także miał już wcześniej konflikty z prawem. Kilka lat temu brał udział w bójce oraz kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.
W poniedziałek śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. On także przyznał się do popełnienia tego czynu. Grozi mu taka sama kara – 5 lat więzienia.

Marcin Jankowski
KMP w Koninie

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590