Dziś jest:

Wandale w rękach policjantów

Autor: / Możliwość komentowania Wandale w rękach policjantów została wyłączona / 207 Wyświetleń / 20 marca 2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie w ostatnich dniach przedstawili zarzuty uszkodzenia mienia dwóm mężczyznom, którzy uszkodzili karoserie dwóch samochodów. Obydwaj mogą spędzić w więzieniu po 5 lat.
Do pierwszego uszkodzenia doszło w sobotnią noc na stacji benzynowej w Sompolnie. Podczas gdy był na niej 21-latek z powiatu radziejowskiego, na stację przyjechało BMW z kilkoma wyraźnie nietrzeźwymi mężczyznami. Zaczęli wyganiać 21-latka ze stacji, a jeden z nich podszedł do seata, którym przyjechał pokrzywdzony i dwukrotnie kopnął w tył samochodu. Mężczyźni jak gdyby nigdy nic odjechali sobie ze stacji.
Właściciel seata natychmiast powiadomił o zdarzeniu dyżurnego konińskiej komendy, który do poszukiwań BMW zaangażował policjantów z Wydziału Kryminalnego. Mundurowi zauważyli podejrzane auto na jednej z konińskich stacji benzynowych. Kryminalni szybko ustalili, kto jest sprawcą uszkodzenia seata. Okazało się, że był to 20-latek ze Ślesina, znany już wcześniej policji. Toczyły się przeciwko niemu postępowania za naruszenie nietykalności cielesnej oraz za znieważenie funkcjonariusza publicznego. W poniedziałek został on zatrzymany i w Komisariacie Policji w Sompolnie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał. Właściciel seata wycenił straty na 1000 zł. Sprawcy grozi 5 lat więzienia.
Drugi samochód uszkodzono w niedzielne popołudnie w gminie Wierzbinek. 36-latek jechał volkswagenem w odwiedziny do rodziców. W pewnym momencie zauważył leżący na dachu w rowie samochód. Zatrzymał się aby spytać czy nikt nie potrzebuje pomocy. Wokoło samochodu krzątali się mężczyźni. Nagle jeden z nich podszedł do samochodu pokrzywdzonego i kopnął dwukrotnie w karoserię. Powstałe uszkodzenie wyceniono na 500 zł. Okazało się, że sprawcą uszkodzenia jest rówieśnik pokrzywdzonego, także mieszkaniec gminy Wierzbinek. Policjanci z komisariatu w Sompolnie szybko go zatrzymali i odwieźli do policyjnego aresztu. On także miał już wcześniej konflikty z prawem. Kilka lat temu brał udział w bójce oraz kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.
W poniedziałek śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. On także przyznał się do popełnienia tego czynu. Grozi mu taka sama kara – 5 lat więzienia.

Marcin Jankowski
KMP w Koninie

Przeczytaj również: