Dziś jest:

Warsztaty kulinarne „Jesień w kuchni”

Autor: / Możliwość komentowania Warsztaty kulinarne „Jesień w kuchni” została wyłączona / 107 Wyświetleń / 2 listopada 2016

Krem dyniowy, zupa węgierska, cepeliny z białym serem, kotlety z jaja ze szczypiorkiem, karkówka z cukinią i dynia – to tylko niektóre potrawy przygotowane podczas warsztatów kulinarnych „Jesień w kuchni”, zorganizowanych w Domu Ludowym w Mostkach przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie.W warsztatach wzięły udział członkinie kół gospodyń wiejskich z: Sycewa, Marcjanek, Mąkolna, Wierzbia oraz Mostek. Zwieńczeniem warsztatów była degustacja przygotowanych potraw. Stoły udekorowane w jesiennej scenerii, zachęcały do poznawania ciekawych smaków. Pośród darów jesieni – jabłek, gruszek, słoneczników i owoców dyni, uwagę przykuwały wielobarwne sałatki i potrawy.Trzeba podkreślić, że warsztaty kulinarne cieszyły się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. W zabawę i dobrą atmosferę została wpleciona nauka na temat tożsamości regionalnej naszego regionu. Integracja wewnątrz- i międzypokoleniowa była tutaj na pierwszym planie. Pomimo sobotniego poranka w warsztatach wzięło udział wiele osób, które z uśmiechem na ustach przygotowywały poszczególne potrawy. Miejmy nadzieję, że dla uczestników warsztaty te bogato zaowocują nowymi smakami.

więcej na: www.mgok.sompolno.pl

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590