Dziś jest:

Wycieczka piątoklasistów do Warszawy

Autor: / Możliwość komentowania Wycieczka piątoklasistów do Warszawy została wyłączona / 83 Wyświetleń / 30 kwietnia 2015

W wiosenny poranek, 14 kwietnia 2015 roku, uczniowie klas Va i Vb Zespołu Szkół nr 3 w Mąkolnie, wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Warszawy, aby poznać historię i zabytki stolicy.

Po dotarciu na miejsce spotkali się z przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób zapoznał ich z historią miasta związaną z oglądanymi miejscami i zwiedzanymi zabytkami. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczyć: Pałac Kultury i Nauki, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, pomnik warszawskiej Syrenki, pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki, Barbakan, katedrę Warszawską oraz kościół św. Krzyża. Następnie dotarli do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie złożyli hołd Polakom poległym w obronie ojczyzny. Na Starym Rynku dzieci miały możliwość zakupić pamiątki. Ogromne wrażenie zrobił na uczniach kolejny punkt programu:  zajęcie miejsc na trybunach Stadionu Narodowego. Nasi wycieczkowicze mogli przez parę chwil poczuć się jak prawdziwi kibice. Po fali uniesień podczas oglądania stadionu piątoklasiści udali się do Centrum Nauki Kopernik, aby zaczerpnąć wiedzę z różnych dziedzin nauki i na własnej skórze przekonać się, jak działają niektóre prawa funkcjonujące we wszechświecie. Aby nabrać sił po dniu pełnym wrażeń wszyscy posilili się w restauracji McDonalds, a następnie w świetnych nastrojach udali w drogę powrotną do Mąkolna. Sądząc po twarzach i relacjach uczestników wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Zespół Szkół nr 3 w Mąkolnie

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590