Sompolno
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaAktualnościXXV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie

XXV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie

170 zawodników z 70 klubów mierzyło się na ringu w XXV Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które przez cały tydzień rozgrywały się w Koninie w Hali MOSIR. Mistrzostwa miały m.in. na celu popularyzacja pięściarstwa na terenie Polski, realizacje krajowego systemu współzawodnictwa sportowego w grupie 19-23 lat, wyłonienie mistrza Polski w tej grupie wiekowej czy przeprowadzenie doboru zawodników do kadry narodowej. Kibice, którzy wypełnili halę, a także zasiedli przed telewizorami, obejrzeli kilka ciekawych potyczek.

Szczególnie ważnym punktem, do którego należy się odnieść jest wiadomość, iż na zawodach występował wychowanek Akademii Mieszanych Sztuk Walki-Sekcja Sompolno-Damian Wiśniewski (obecnie Zagłębie Konin). Jego startowa kategoria wagowa stanowiła 91+. Czas walki wynosił 3 rundy po 3 minuty z przerwami jednominutowymi pomiędzy rundami. W pierwszej swej walce skrzyżował rękawice z zawodnikiem na co dzień występującym w BKS Olimp Szczecin Grzegorzem Orzechowskim. Walkę tą wygrał przez RSC (zawodnik nie zdolny do walki) w pierwszej rundzie, tym samym przechodząc do ćwierćfinału. W kolejnym etapie mistrzostw zmierzył się na ringu z Dawidem Jagiełło reprezentującego Hetmana Zamość. Jednak i tym razem Damian nie dał przeciwnikowi wielu szans do ataku i po raz kolejny w pierwszej rundzie pokonał rywala poprzez RSC. W półfinałach stoczona walka zakończyła się bardzo szybko bo już w pierwszej rundzie. Po zadaniu mocnego ciosu prawym prostym przez Damiana, przeciwnik upadł, a walka została ostatecznie przerwana. Bardzo szybko oraz w dynamiczny sposób zawodnik Zagłębia dotarł do finału. W finale zmierzył się z Oskarem Gryckiewiczem reprezentującym MKSW Pomorzanin Toruń. Rywal bardzo dobrze kontrolował całą walkę. W trzeciej rundzie Damian starał się wywalczyć zwycięstwo, mimo to jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył przeciwnik. Dodajmy, że Damian toczył w Koninie walki numer 5, 6, 7 i 8 oraz to, że Akademia Mieszanych Sztuk Walki z Sompolna jest dumna z swojego wychowanka.