2.8 C
Sompolno
piątek, 27 stycznia, 2023
Strona głównaAktualnościUczniowie ze spławikami

Uczniowie ze spławikami

Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe przywieźli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Sompolnie, którzy uczestniczyli 26 kwietnia 2015 roku na kanale „Ulgi” w Koninie w 40. Imprezie Spławikowej o Mistrzostwo Szkół Okręgu PZW w Koninie.

Szkołę podstawową reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Ulański (klasa Va), Patryk Janicki i Igor Matczak (obaj z klasy IVa).

W skład drużyny gimnazjum wchodzili: Kamil Białecki (klasa IIIa) oraz Mateusz Sławiński i Kacper Śniegowski (obaj z klasy IIa).

Impreza przebiegła zgodnie z harmonogramem. Po przyjeździe na miejsce zawodów i rejestracji zawodników, nastąpiło „dopracowanie” już wcześniej przygotowanych zanęt. Później losowanie sektorów, stanowisk i pierwszy sygnał – wejście na stanowiska, przygotowanie i rozstawienie sprzętu. Drugi sygnał – nęcenie zanętą ciężką. Kolejny sygnał, to trzy godziny łowienia i donęcania. Chłopcom, pomimo zmęczenia, dopisywał humor i w pełnym skupieniu i zaangażowaniu uczestniczyli w zawodach. Po ważeniu ryb i pracach komisji sędziowskiej okazało się, że nasi uczniowie spisali się wspaniale, zajmując czołowe lokaty.

Reprezentacja gimnazjum zajęła 1 miejsce drużynowo. Indywidualnie zwyciężył Kamil Białecki, wyprzedzając Mateusza Sławińskiego i Kacpra Śniegowskiego.

W kategorii szkół podstawowych nasza drużyna była 2. Indywidualnie wygrał Maciej Ulański, a Patryk Janicki był szósty.

Oprócz umiejętności sensu stricte wędkarskich na dobre wyniki ma również wpływ „przychylne oko” dyrektor szkoły Jolanty Rosiak, która wyposażyła uczniów w wysokiej jakości zanęty i przynęty oraz zapewniła transport. Chłopcy uzyskali również szeroką pomoc merytoryczną i praktyczną od doświadczonych wędkarzy Koła Nr 8 PZW w Sompolnie: Tomasza Tomczaka, Artura Śniegowskiego, Leszka Króla, Krzysztofa Adamczaka, Michała Sztuby oraz Arkadiusza Bednarczyka. Opiekunem drużyny szkoły podstawowej był Jacek Ulański, a gimnazjum Bogdan Kurowicki.

Udział uczniów w zawodach wędkarskich to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również wspaniała promocja wędkarstwa, które jest ciekawą i pouczającą pasją. W obecnym „scyfryzowanym i zdigitalizowanym” świecie wędkowanie pozwala na większy kontakt z przyrodą, na pełniejsze zrozumienie i poszanowanie środowiska naturalnego.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Sompolnie

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane