2.8 C
Sompolno
środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaAktualnościZakończenie sezonu lotowych gołębi pocztowych

Zakończenie sezonu lotowych gołębi pocztowych

Od wielu lat, hodowcy zrzeszeni w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych organizują w swoich oddziałach i miejscowych sekcjach, spotkania inaugurujące i kończące sezon lotowy.

W Sekcji Sompolno, która liczy 30 hodowców miało to miejsce w październiku. Prezes Sekcji Bolesław Łakomski oficjalnie rozpoczął i powitał przybyłych hodowców. Podsumowano sezon 2015 lotów gołębi dorosłych i młodych, wystawiając hodowcom Sekcji bardzo wysoką ocenę za udział i zaangażowanie w współzawodnictwie lotowym oraz wręczono najlepszym puchary. W kategorii lotów gołębi dorosłych mistrzem Sekcji Sompolno został Mirosław Mielżyński, kończąc sezon z 42 konkurami i 2184,23 pkt., I wicemistrzem – Marek Trzebiński, II wicemistrzem – Tomasz Przybysz. W kategorii lotów gołębi młodych puchar za mistrzostwo trafił do Janusza Zagórowskiego. Tytuł I wicemistrza zdobyła Irena Puszkiewicz, a II wicemistrza – Marek Migdalski.

Trzy puchary dla najlepszych lotników ufundował Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek:
I Lotnikiem Sekcji Sompolno 2015 został gołąb należący do Tomasza Gidzgiera, zdobywca dwunastu konkursów i przelotu 5737 konk-km
II Lotnikiem – Marek Trzebiński, właściciel gołębia, który zdobył 11 konkursów i przeleciał 5188 konk-km
III Lotnikiem został Mieczysław Piazdecki, którego gołąb zdobył 10 konkursów i przeleciał 4827 konk-km.

Poprzedni artykułDzień Edukacji Narodowej
Następny artykułPrzegląd hydrantów
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane