Dziś jest:

Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP w Sompolnie

Autor: / Możliwość komentowania Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP w Sompolnie została wyłączona / 366 Wyświetleń / 12 kwietnia 2016

Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Sompolnie miał miejsce 3 kwietnia 2016 roku w sali OSP Sompolno.

Otwarcia  Miejsko-Gminnego Zjazdu  Związku OSP RP w Sompolnie dokonał dotychczasowy Prezes Zarządu Druh Roman Bednarek, który powitała wszystkich przybyłych na Zjazd. W Zjeździe uczestniczyli: delegaci wybrani na zebraniach sprawozdawczo-wyborczych OSP, przedstawiciele  i członkowie ustępujących władz oraz zaproszeni Goście. Przybyli delegacji z siedmiu jednostek OSP z terenu gminy Sompolno zgodnie przyjęło porządek i regulamin obrad.

Zjazd miał charakter sprawozdawczo-wyborczy. Podsumowania 5-letniej działalności Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Sompolnie za okres 2011 – 2016 dokonał Druh Roman Bednarek. W swoim wystąpieniu dokonał podsumowania i oceny dokonań za miniony okres. Przedstawił jak kształtowała się sytuacja pożarnictwa w gminie Sompolno na przestrzeni ostatnich lat.

Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej przedstawił Druh Lech Kiek, który z ramienia tej Komisji postawił wniosek o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Podczas Zjazdu dokonano wyboru nowych struktur Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Sompolnie. Do składu Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP na lata 2016-2021 wybrani zostali:

Prezes Zarządu –  Dh Łukasz Jankowski

Wiceprezesi: Dh Zdzisław Kańczurzewski i Dh Tomasz Tulisz

Skarbnik: Dh Eugeniusz Szamałek

Komendant gminny – Dh Marek Wesołowski

Sekretarz – Grażyna Kulpa

Członek zarządu prezydium –  Dh Jan Linka

Przedstawiciel do zarządu powiatowego –  Dh Krzysztof Marciniak

Nowo wybrany prezes Zarządu druh Łukasz Jankowski zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby jednostki OSP z terenu gminy nadal rozwijały się dynamicznie.

Na zakończenie Zjazdu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zostały wręczone statuetki w celu podziękowania. Jedną z statuetek otrzymał Dh Andrzej Piaskowski  Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koninie, za zaangażowanie w działalność jednostek z terenu gminy Sompolna. Drugą statuetkę otrzymał ustępujący Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Sompolnie, Dh Roman Bednarek za 5 lat pracy i zdobyte sukcesy.

Przeczytaj również: