2.8 C
Sompolno
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaAktualności112Złodzieje jabłek zatrzymani

Złodzieje jabłek zatrzymani

Po pięć lat w więzieniu będą mogli spędzić dwaj mężczyźni w wieku 20 i 39 lat, których zatrzymali wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie. Z sadu w gminie Sompolno ukradli i sprzedali około 10 ton jabłek.

Policjantów o kradzieży zawiadomiła wczoraj właścicielka sadu w Ośnie w gminie Sompolno, która zauważyła dwa rzędy drzew, na których nie było owoców. Oszacowała, że zginęło jej około 10 ton jabłek, których wartość określiła na 15000 zł. Owoce zniknęły z drzew w ciągu dwóch dni w ubiegłym tygodniu. Policjanci szybko ustalili dwa punkty skupu owoców, w których sprawcy sprzedali swój łup i odzyskali sześć ton skradzionych jabłek.
Sprawcy są doskonale znani wymiarowi sprawiedliwości. Starszy kilkakrotnie zatrzymywany był podczas kierowania w stanie nietrzeźwości. Sąd już trzykrotnie orzekał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów, na okres w sumie blisko pięciu lat. Młodszy natomiast ma na swoim koncie kilkadziesiąt włamań, kradzieży i uszkodzeń mienia.
Obydwaj usłyszeli już zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Wyrazili też gotowość dobrowolnego poddania się karze. Grozi im po pięć lat więzienia.

KM Policja Konin

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane