Dziś jest:

Złodzieje jabłek zatrzymani

Autor: / Możliwość komentowania Złodzieje jabłek zatrzymani została wyłączona / 629 Wyświetleń / 21 października 2015

Po pięć lat w więzieniu będą mogli spędzić dwaj mężczyźni w wieku 20 i 39 lat, których zatrzymali wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie. Z sadu w gminie Sompolno ukradli i sprzedali około 10 ton jabłek.

Policjantów o kradzieży zawiadomiła wczoraj właścicielka sadu w Ośnie w gminie Sompolno, która zauważyła dwa rzędy drzew, na których nie było owoców. Oszacowała, że zginęło jej około 10 ton jabłek, których wartość określiła na 15000 zł. Owoce zniknęły z drzew w ciągu dwóch dni w ubiegłym tygodniu. Policjanci szybko ustalili dwa punkty skupu owoców, w których sprawcy sprzedali swój łup i odzyskali sześć ton skradzionych jabłek.
Sprawcy są doskonale znani wymiarowi sprawiedliwości. Starszy kilkakrotnie zatrzymywany był podczas kierowania w stanie nietrzeźwości. Sąd już trzykrotnie orzekał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów, na okres w sumie blisko pięciu lat. Młodszy natomiast ma na swoim koncie kilkadziesiąt włamań, kradzieży i uszkodzeń mienia.
Obydwaj usłyszeli już zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Wyrazili też gotowość dobrowolnego poddania się karze. Grozi im po pięć lat więzienia.

KM Policja Konin

Przeczytaj również: