2.8 C
Sompolno
poniedziałek, 20 marca, 2023
Strona głównaAktualności25. Rajd Bez Uzależnień

25. Rajd Bez Uzależnień

W sobotę, 6 maja, już po raz  XXV odbył się Rajd Rowerowy Bez Uzależnień, organizowany przez Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka oraz Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sompolnie.

Pogoda w sobotnie przedpołudnie, była dość kapryśna. Pomimo delikatnych opadów na stracie stawiło się liczne grono mieszkańców naszej Gminy. Tym razem na trasie 20 kilometrowego rajdu wystartowało około 150 miłośników dwóch kółek..

Trasa tegorocznego rajdu przebiegała przez miejscowości: Sompolno, Biele, Nową Wieś, Koszary, Racięcice, Lubstów powracając do siedziby Gminy.

Po dość wyczerpującej przejażdżce, który zaskakiwał rowerzystów różnymi pagórkami, górkami wszystkich zaproszono na mała przerwę, podczas, której można było zjeść przepyszną grochówkę, podawaną w przepięknej posesji Pana Stanisława Muszyńskiego.

Jak co roku bardzo pomocni okazali się druhowie OSP Racięcice oraz OSP Mostki. Nie zabrakło także funkcjonariuszy Komisariatu Policji, którzy skutecznie zabezpieczali kolumnę rowerową podczas rajdu.

Na zakończenie rozlosowano nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Sompolno. Główna nagrodą był rower. Zwyciężczynią dwukołowca została Krystyna Szałkiewicz z Bronisławy.

Szczególne podziękowania dla Pana Stanisława Muszyńskiego, który zaprosił dzielną grupę rowerzystów do własnej, barwnej i niesamowitej posesji na regenerację sił.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane