2.8 C
Sompolno
sobota, 23 września, 2023
Strona głównaAktualności50 lat wspólnego życia

50 lat wspólnego życia

30 września 2015 roku osiem par małżeńskich świętowało w Ratuszu Miejskim jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji małżonkowie otrzymali medale przyznane przez prezydenta RP, a wręczył je w jego imieniu Burmistrz Miasta Sompolno – Pan Roman Bednarek. Jubilaci otrzymali od Burmistrza i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Sompolnie, bukiety kwiatów i listy gratulacyjne.

Medale, które są symbolicznym wyrazem uznania dla wartości życia rodzinnego oraz wagi pomyślności każdej rodziny, siły moralnej promieniującej z trwałego, zgodnego i szczęśliwego związku małżeńskiego otrzymali:

Czesław i Bożena Bryś z Sompolna
Sylwester i Maria Chmielewscy z Sompolna
Jan i Alicja Łebkowscy z Polic
Józef i Janina  Idczakowie z miejscowości Grądy
Tadeusz i Janina Nowakowie z Paprocina
Eugeniusz i Genowefa Paluszewscy z Sompolna
Kazimierz i Zofia Pigułowie z Racięcic
Edward i Pelagia Szkalscy z Nowej Wsi

W uroczystości Złotych Godów uczestniczyli również Państwo Marian i Izabela Imbiorkiewiczowie. Para ta 10 lat temu, została oznaczona medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a w tym roku obchodziła jubileusz 60-ciu lat pożycia małżeńskiego – Diamentowe Gody.
Jeszcze raz dla wszystkich Jubilatów składamy serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia wielu lat wspólnego pożycia, zdrowia i rodzinnego szczęścia.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jest to uroczystość, która z uwagi na sędziwy wiek Jubilatów wyciska wiele łez, przywołuje wiele wspomnień sprzed lat.
Wszystkich zainteresowanych informujemy, że zgłoszenia jubilatów można dokonać w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sompolnie, pok. nr 2, tel. 63 27-14-054.
Wnioski przedstawia się w roku kalendarzowym, w którym osoby proponowane do odznaczenia obchodzić będą 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.
Ceremonie wręczenia medali w Urzędzie Miejskim w Sompolnie odbywają się 1 raz w roku.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane