2.8 C
Sompolno
wtorek, 5 grudnia, 2023
Strona głównaAktualności"Bez uzależnień" na dwóch kółkach

“Bez uzależnień” na dwóch kółkach

21 rajd rowerowy ,,Bez uzależnień”, który odbył się 9 maja 2015 roku, prowadził z Sompolna przez Biele, Ostrówek , Janowice, Siedliska, Mąkolno, Sycewo powracając do siedziby gminy. Wzięła w nim udział rekordowa liczba 250 osób.
Trudny, pagórkowaty, liczący 27 kilometrów teren okazał się do pokonania, a widoki na akweny, kwitnące sady, zielone lasy podziwiało wielu, wśród nich liczni goście rajdu z Kłodawy, Izbicy Kujawskiej, Radziejowa. Na zakończenie imprezy grochówka oraz breloczki w kształcie roweru plus etui na klucze cieszyły się jak zwykle powodzeniem.

Tę wyjątkowo udaną akcję rozpoczął w 2004 roku program partnerski ,,400 Miast Polskich”, do którego przystąpiła gmina Sompolno organizując 9 listopada tego roku pierwszy rajd. W 2005 roku przeprowadzono drugi, a od 2006 – idąc naprzeciw zainteresowaniu mieszkańców – organizowane są dwa rajdy: wiosenny i jesienny.
Organizatorzy rajdu: burmistrz Sompolna Roman Bednarek oraz Gminna Komisja Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii z przewodniczącą Jolantą Bekier na czele cieszyli się z udanej sobotniej rekreacji. Jak zwykle skutecznie kolumnę rowerową zabezpieczyli druhowie OSP oraz funkcjonariusze policji. Czynnie uczestniczący w rajdzie burmistrz dziękując wszystkim za pomoc i udział zaprosił już na następny rajd.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane