2.8 C
Sompolno
niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaAktualności112Społeczna debata o bezpieczeństwie

Społeczna debata o bezpieczeństwie

Około 50 osób uczestniczyło w debacie o stanie bezpieczeństwa w gminach Wierzbinek i Sompolno, czyli na terenie działania Komisariatu Policji w Sompolnie.
Z ramienia Starostwa Powiatowego na debatę przybyli wicestarosta Władysław Kocaj oraz Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak. Obecni byli burmistrz Sompolna Roman Bednarek i wójt Wierzbinka Paweł Szczepankiewicz.

Ze stanem bezpieczeństwa w obu gminach zapoznał zebranych Komendant Komisariatu Policji w Sompolnie nadkom. Franciszek Kalus.
Mieszkańcy pytali, co policjanci robią, aby zapobiegać zażywaniu narkotyków przez młodzież szkolną oraz o szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach. Po raz kolejny powzięty był temat zbyt szybko jeżdżących motocyklistów. Burmistrz Roman Bednarek zapowiedział powstanie w Sompolnie na ul. Warszawskiej (a być może na 11 Listopada również) przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i miernikiem prędkości, który przełączy światło na czerwone w przypadku wykrycia zbyt szybko poruszającego się pojazdu.
Mieszkańcy z jednej strony chcieliby częstszych patroli z Wydziału Ruchu Drogowego, a z drugiej strony większej pobłażliwości ze strony funkcjonariuszy. Innymi słowy najlepiej byłoby, gdyby policjanci… tylko straszyli niepokornych kierowców.

Poprzedni artykułĆwiczenia sompoleńskich strażaków
Następny artykułKonkurs FOTOLATO
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane