2.8 C
Sompolno
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Strona głównaAktualnościDzień Dziecka i bicie rekordu w ZSP nr 1 w Sompolnie.

Dzień Dziecka i bicie rekordu w ZSP nr 1 w Sompolnie.

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto dla każdego malucha. W Sompolnie w obchody   1- go czerwca włączyło się wiele instytucji, które dla najmłodszych milusińskich przygotowały mnóstwo ciekawych atrakcji. Dzięki słonecznej pogodzie, specjalnie zamówionej  tego dnia  dla dzieci, można było podziwiać jak z entuzjazmem uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach.

Ten dzień w ZSP nr 1 w Sompolnie, był dniem specjalnym nie tylko ze względu na obchody związane z Dniem Dziecka, ale także dlatego, że tego dnia został pobity rekord Polski na najdłuższą linię z pluszowych misiów.

Cała impreza zaczęła się od godziny 12:00, kiedy to w asyście Misiaków wyruszono na przemarsz ulicami naszego miasta. Po powrocie nadeszła długo oczekiwana chwila układania pluszaków, w celu Pobicia Rekordu Polski. W ustanawianie rekordu zaangażowali się uczniowie i nauczyciele. Zbieranie miśków rozpoczęto w maju. O pomoc poproszono miejscową społeczność, a także zaprzyjaźnione instytucje. W efekcie zebrano dokładnie 821 misiów. Po ułożeniu ich jeden obok drugiego, zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od Biura Rekordów, okazało się że długość linii wynosi 139,82 m. Tym samym rekord został pobity!!

Po tak radosnym wyczynie przyszedł czas na zabawy i różnego rodzaju występy przygotowane przez sompoleńskich przedszkolaków i uczniów. Szczególe zainteresowanie, nie tylko wśród dzieci, budziła ścianka do wspinaczek. Kolejka nie miała końca. Wielka brawa także dla OSP z Sompolna, którzy przekazując swoje doświadczenie pomagali przy pokonaniu swoich lęków związanych z wysokością, nauczali jak reanimować poszkodowanych w wypadkach, służyli we wszystkim wielką pomocą. Pełną wrażeń przygodę można było także przeżyć na dmuchanych zjeżdżalniach. Na szkolnym boisku nie zabrakło stoiska kulinarnego przygotowanego przez mamy dzieci uczęszczających do ZSP nr 1.  Dla wszystkich uczestników festynu czekały przepyszne smakołyki. Na stołach pojawiły się kiełbaski z grilla, chleb z pysznym smalcem i ogórkiem, pączki, batony, różnego rodzaju słodkości, napoje zimne jak i ciepłe, nie zabrakło także przepysznej waty cukrowej.

Radości i dobrej zabawy nie było końca, ale jak wiadomo wszystko co dobre szybko się kończy. Jedynym pocieszeniem pozostaje fakt, że kolejny Dzień Dziecka już za rok!

Szczególe podziękowania dla organizatorów imprezy :

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Sompolnie
  • Samorząd Mieszkańców Miasta Sompolno
  • Rada Rodziców w Sompolnie

 

 

 

 

Poprzedni artykułWypadek samochodowy w Nowej Wsi
Następny artykułZapytanie ofertowe
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane