2.8 C
Sompolno
piątek, 1 marca, 2024

Dzień Patrona

“Żeby coś znaleźć, trzeba wiedzieć czego się szuka” to myśl ks. Jana Twardowskiego, patrona naszej szkoły, człowieka kochającego ludzi, przyrodę, nauczyciela, który przez swoją poezję był i jest drogowskazem dla każdego czytelnika.

Dnia 24 maja obchodziliśmy w szkole podstawowej w Lubstowie “Dzień Patrona”. Młodzież z tej okazji z kl.IV-VI pod opieką p. Hanny Kłosowskiej i p.Zbigniewa Słodkiewicza przygotowała część słowno-muzyczną, Wszyscy mogli wysłuchać utworów ks. Jana Twardowskiego, przepełnionych takimi wartościami życiowymi jak miłość do bliźniego,wierność ideałom i poszanowanie piękna przyrody. Nie zabrakło również koncertu zespołu uczniów grających na różnych instrumentach.

Po tej uroczystej akademiii cała społeczność wzięła udział w Rodzinnym Festynie. Były pieczone kiełbaski, smaczna grochówka, a także przepyszne słodkości upieczone przez mamy naszych dzieci. Największą atrakcją okazały się zjeżdżalnie, basen z kulkami, gokardy, malowanie twarzy w różne postacie bajkowe oraz ciekawe konkursy z nagrodami, w których udział wzięły dzieci i ich rodzice. Pani dyr. Aneta Budziach podziękowała sponsorom, nauczycielom, rodzicom za przygotowanie całej imprezy oraz strażakom za sprawowanie opieki.

Wszyscy miło spędzili czas, a nawet pierwsze krople deszczu nie popsuły świetnej zabawy.

Szkoła Podstawowa w Lubstowie

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane