2.8 C
Sompolno
niedziela, 2 kwietnia, 2023

Galerie zdjęć – rok 2015

I GMINNA AKCJA POBORU KRWI

Dnia 16 października 2015 roku w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sompolnie odbyła się I Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi zorganizowana przez Burmistrza Miasta Sompolno. Na akcje, pomimo deszczowej pogody, przybyły 64 osoby, chętne do oddania krwi. Niestety, z różnych powodów, po wstępnych badaniach zostały zakwalifikowane 42 osoby do jej oddania. Wśród krwiodawców były 22 osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się w ten sposób pomóc bliźniemu. Cała akcja przebiegała w przemiłej atmosferze. Udało się przekazać na rzecz osób chorych i ofiar wypadków cząstkę siebie, pozostawiając ok. 20 litrów krwi. Dobry przykład dał Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek, który po raz pierwszy oddał krew. Do szczytnej akcji włączyli się również Pani Joanna Raźniewska – Zastępca Burmistrza, Radny Rady Powiatu Konińskiego Pan Waldemar Marciniak, pracownicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie, nauczyciele gminnych placówek oświatowych, liczna młodzież, a także mieszkańcy zarówno z terenu gminy Sompolno jak i z innych gmin. Chcielibyśmy podziękować wszystkim krwiodawcom za przybycie, Kierownikowi MGOPS za użyczenie lokalu, a pracownikom Urzędu Miejskiego w Sompolnie za zaangażowanie oraz pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela, obchodzony 14 października każdego roku jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Sompolnie z tej okazji odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej, w którym uczestniczyli zaproszeni przez Pana Burmistrza Romana Bednarka nauczyciele i pracownicy z oświaty ze Sompolna, Lubstowa i Mąkolna. Uroczystość rozpoczęły ciepłe słowa, które w stronę przybyłych gości kierowała gospodarz szkoły Pani Dyrektor Jolanta Rosiak. Głos również zabrał Burmistrz Miasta Sompolno – Roman Bednarek składając serdeczne życzenia i podziękowania dla wszystkich zebranych podkreślając ważną rolę nauczyciela, jako autorytetu w środowisku lokalnym. Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela w imieniu Starosty Konińskiego p. Stanisława Bielika odczytał również p. Waldemar Marciniak. Temu podniosłemu świętu towarzyszyły przygotowywane przez uczniów i ich opiekunów specjalne występy artystyczne. Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie przez Dyrektorów szkół nagród wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom obsługi za ich rzetelną pracę. Jak co roku zostały wręczone Nagrody Burmistrza, którymi zostali uhonorowani: p. Jolanta Rosiak, p. Dorota Kaczmarczyk, p. Adelina Nowak, p. Ewa Kałużna, p. Krystyna Sybilska, p. Maria Maciejewska, p. Agnieszka Rzeźnik, p. Witold Stasiński, p. Jacek Ulański, p. Marcin Bekier.

NADANIE SZTANDARU GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W SOMPOLNIE

Uroczystość nadania sztandaru Gimnazjum im. Powstańców Styczniowych w Sompolnie odbyła się 25 września 2015 roku o godzinie 9.40, kiedy to nauczyciele, pracownicy i uczniowie przemaszerowali ulicą Kaliską do kościoła parafialnego pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny. Msza święta rozpoczęła się o godzinie 10.00 podczas, której ksiądz prałat Mirosław Lament poświecił sztandar. Po liturgii, w podniosłej atmosferze, przy wstrzymanym ruchu ulicznym, z udziałem orkiestry dętej, uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły. Na czele kolumny niesiono nowy sztandar Gimnazjum w Sompolnie, następnie szli nauczyciele, zaproszeni goście, uczniowie, rodzice oraz absolwenci. Wszyscy zebrani przeszli do szkoły, gdzie odbyła się druga część ceremonii. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru uczniom. Po przekazaniu, głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Rosiak, Burmistrz Miasta Sompolno – Pan Roman Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego - Janusz Stankiewicz. Następnie odbyła się część artystyczna imprezy, która byłą powiązana z historią sztandaru.

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OCHOTNICZYCH STAŻY POŻARNYCH

05.09.2015 roku na stadionie miejskim w Sompolnie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu konińskiego. Tego typu turniej został zrealizowany na naszym terenie po raz pierwszy. Zawody przeprowadzono w dwóch grupach: Grupa A – 14 drużyn męskich, Grupa C – 6 drużyn kobiecych. Punktualnie o godzinie 10.00 wszystkie drużyny uroczyście wmaszerowały przy asyście Sompoleńskiej Orkiestry Dętej na stadion miejski. Po złożeniu meldunku o rozpoczęciu zawodów, kapitanowie poszczególnych zespołów udali się na techniczną odprawę. Chwilę później na bieżni pojawili się pierwsi zawodnicy. Druhowie zmagali się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Startujące drużyny uczestniczyły również w konkurencji musztry, której ocena nie była brana do klasyfikacji generalnej. Za prawidłowy przebieg zawodów odpowiadała komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Konina, natomiast trudu przygotowania i przeprowadzenia imprezy podjęli się członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Sompolno. W trakcie zmagań zawodnicy oraz przybyli goście mogli skosztować ciepłej grochówki. Sportowe zmagania zawodników obserwowali znamienici goście: Poseł na Sejm RP Tomasz Nowak i Jacek Kwiatkowski, Senator RP Ireneusz Niewiarowski, Członek Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP druh Władysław Koliński, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Kazimierz Pałasz, Starosta Powiatu Konińskiego Stanisław Bielik wraz z Burmistrzami i Wójtami z terenu powiatu konińskiego, V-ce Prezydent Miasta Konina Sławomir Lorek wraz z Radnym Miasta Konina Januszem Zawilskim, Radni Powiatu Konińskiego na czele z przewodniczącym Januszem Stankiewiczem, Radni Miasta i Gminy Sompolno, Prezesi Zarządów Gminnych i Komendanci Gminni OSP z terenu powiatu konińskiego.

22 RAJD ROWEROWY "BEZ UZALEŻNIEŃ"

W sobotę, 5 września, już po raz XXII odbył się Rajd Rowerowy Bez Uzależnień organizowany przez Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka oraz Gminną Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sompolnie. Mimo nieprzyjemnej pogody, której towarzyszył wiatr, uczestnicy nie zawiedli i przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie, na stracie stawiło się liczne grono mieszkańców naszej Gminy. Tym razem na trasie 25 kilometrowego rajdu wystartowało ponad 200 miłośników dwóch kółek. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała przez miejscowości: Sompolno, Belny, Ryn, Ośno, Wierzbie i Sycewo, powracając do siedziby Gminy. Jedną z atrakcji mijanego szlaku była możliwość zwiedzania rezerwatu przyrody Kawęczyńskie Brzęki przy boku Pana Grzegorza Szareckiego - Specjalisty z Nadleśnictwa Koło , gdzie ochotnicy pieszo udali się na „Ryńską Górę” podziewać piękne walory lasu. Po dość wyczerpującym marszu i przejeździe po piaszczystym terenie, wszystkich zaproszono na przepyszny, regenerujący siły żurek, który podawano w Domu Ludowym na Rynie. Jak co roku bardzo pomocni okazali się druhowie OSP Racięcice oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji, którzy skutecznie zabezpieczali kolumnę rowerową pod czas rajdu. Na zakończenie rozlosowano nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Sompolno. Główna nagrodą był rower marki OMEGA, natomiast osoby kolejno wylosowane otrzymały kask ochronny na bezpieczne wyprawy rowerowe. Zwycięzcami okazali się: 1. Pan Andrzej Józwiak 2. Pani Lusia Jankowska 3. Pan Szymon Stankiewicz Czynnie uczestniczący w rajdzie Burmistrz dziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz aktywny udział.

PIKNIK NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI 2015

Jednym z punktów odbywającego się w sobotę, 5 września br. Pikniku z okazji zakończeni wakacji, na placu przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie, Ratownicy Medyczni działający przy OSP Konin Chorzeń przeprowadzili pokaz przedstawiający udzielenie pierwszej pomocy. Celem zorganizowanego pokazu było uświadomienie uczestnikom jak bezcenna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia. Często właśnie taka pomoc ratuje życie poszkodowanym. Koordynatorem tego przedsięwzięcia był Tomasz Gościniak Naczelnik OSP Chorzeń. W ramach wizyty ratowników wyjaśnione i zaprezentowane zostały zasady udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, m. in. w przypadku osoby nieprzytomnej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zaopatrywania kontuzji kończyn, udrożnienia dróg oddechowych u osób dorosły jak i niemowląt. Uczestnicy zebrani na placu najpierw obejrzeli pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników z wykorzystaniem sprzętu ratownictwa medycznego, następnie odbyli podróż z teorii do praktyki. Zapoznali się ze sprzętem ratownictwa medycznego, na co dzień stosowanym w działaniach oraz samodzielnie ćwiczyli umiejętności praktyczne w tym zakresie na fantomach. Oczywiście, jak zawsze najbardziej chętne były dzieci. Na placu nie zabrakło także druhów z naszej jednostki OSP, gdzie z dumą prezentowali samochód ratowniczo – gaśniczy, trójnóg ratowniczy wykorzystywany do działań podziemnych. Największą atrakcją dla dzieci jednak była łódź ratownicza oraz narzędzia hydrauliczne, które zostały pozyskane w tym roku. Przeprowadzono również konkursy sprawnościowe w których dzieci i młodzież mogła wcielić się w rolę strażaka w pełnym przebraniu oraz uzbrojeniu rywalizując kto pierwszy strąci wodą z hydronetki daną przeszkodę. W sobotę w Pikniku na zakończenia wakacji wzięli udział również przedstawiciele z Przytuliska w Sompolnie OTOZ Animals, którzy po raz pierwszy zaszczycili nas swoją obecnością. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zostało założone 3 października 2001 roku, prowadzi 9 schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz ośrodek dla zwierząt gospodarskich odebranych podczas interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Opowiadając o swojej działalności i pupilach zachęcali do adopcji oraz wolontariatu. Około godziny 20.00 rozpoczęła się Noc z Didżejami (Dj Albert, Konrad, SparkyDeyaj), przy których można było tańczyć i bawić się do późnych godzin. Organizatorami byli: Burmistrz Miasta Sompolno, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie i Samorząd Mieszkańców Miasta Sompolno.

V ŚWIĘTO DYSZLA

V Święto Dyszla, Dni Sompolna 2015, 02-08-2015

KONCERT ZESPOŁU PIERSI

Koncert zespołu Piersi, Dni Sompolna 2015, 02-08-2015

KONCERT ZESPOŁU MESAJAH

Koncert zespołu Mesajah - Dni Sompolna 2015, 02-08-2015

XX PIKNIK SOŁTYSÓW - DNI SOMPOLNA 2015

XX Wielkopolski Piknik Sołtysów już za nami Przybyło mnóstwo mieszkańców gminy Sompolno, ale również wielu gości z odległych sąsiednich gmin. Pogoda nam dopisała. Impreza rozpoczęła się konkursami w ramach eliminacji STRONG MEN, a występy na scenie zainaugurowała Sompoleńska Orkiestra Dęta prezentując swoje umiejętności. Ich występ uświetniły mażoretki w pięknych granatowo - białych strojach prezentując choreograficzny układ taneczno – marszowy do muzyki orkiestry. Oficjalnego rozpoczęcia Pikniku dokonali: Pan Piotr Florek - Wojewoda Wielkopolski, Pan Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Roman Bednarek - Burmistrz Miasta Sompolno , Pani Urszula Szatkowska – Z- ca Dyrektora Generalnego Wydawnictwa Przegląd Koniński oraz Pan Ireneusz Niewiarowski Senator RP Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Podczas imprezy zgodnie z tradycją wybrany został NAJPOPULARNIEJSZY SOŁTYS REGIONU KONIŃSKIEGO. W bieżącym roku została nim Pani Anna Kosmowska z sołectwa Lubstów reprezentująca naszą gminę. II miejsce zajął Pan Marcin Pochylski sołectwo Bowyczyny, gmina Chodów, III Pan Sylwester Kasprzak sołectwo Kawęczyn, gmina Kawęczyn, IV miejsce Pan Piotr Rybicki sołectwo Powiercie, gmina Koło natomiast V Pani Anna Szymańska sołectwo Wylatkowo, gmina Powidz. Ponadto przedstawicielka naszej gminy Pani Anna Kosmowska otrzymała 2 puchary dla „Najlepszego Sołtysa Gminy Sompolno” oraz „Najlepszego sołtysa powiatu konińskiego”, a także nagrodę Posła Witolda Czarneckiego dla „Najpopularniejszej kobiety sołtysa regionu konińskiego 2015”. Wyróżniona została także Pani Wioleta Gorzelińska sołtys ze Stefanowa Gmina Sompolno, która otrzymała nagrodę rzeczową od Pana Roberta Popkowskiego z firmy Cloon w Koninie jako „Najmłodszy sołtys w gminie Sompolno”. Publiczność do wspólnej zabawy porwał występ jednego z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo) zespołu BOYS. Grupa zaprezentowała swoje największe przeboje. Koncert bardzo podobał się publiczności, która śpiewała razem z wykonawcami. Był to wstęp do kolejnego koncertu tego wieczoru. MEZO zaprezentował swoje utwory nurtu hiphopowo-popowego. Po koncercie uczestnicy pikniku mogli podziwiać pokaz pirotechniczny, po którym wzięli udział w zabawie tanecznej z zespołem WHITE HORSES. Na drugi dzień 2 sierpnia bawiliśmy się podczas imprezy - Dni Sompolna, która rozpoczęła się tradycyjnie paradą bryczek ulicami miasta w związku z obchodem „V święta Dyszla”, którego organizatorami byli Burmistrz Miasta Sompolno oraz Wielkopolski Związek Hodowców Koni w Koninie. Już po raz piąty mogliśmy podziwiać zręczność zawodników podczas zawodów w powożeniu bryczką. Ich uczestników oraz laureatów Burmistrz Miasta Sompolno, odznaczył statuetkami oraz pucharami, a konie udekorował flo. Specjalnie dla najmłodszych poza sceną odbył się także program zabaw „Piraci kapitana Hooka”. Podczas uroczystości w pokazach tanecznych zaprezentowały się dzieci, podopieczni Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie. Na scenie zaprezentowały się ponadto: wokalistka Julka, a także miejscowe zespoły SESSION oraz RYBAFITY. Atrakcją wieczoru był koncert polskiego zespołu MESAJAH oraz PIERSI. Fani i tym razem nie zawiedli bawiąc się i śpiewając razem z zespołami. Dzień zakończył się imponującym pokazem „Teatr ognia” oraz dyskoteką, która trwała do późnych godzin nocnych. Piknik to wspaniała okazja do zabawy, a dzięki bogatemu i różnorodnemu programowi imprez przyczyniamy się do upowszechniania i krzewienia wśród społeczności różnych nurtów kultury. Nie udałoby się to jednak bez wsparcia sponsorów, którymi byli: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Sompolnie INTERMEBLE Sompolinek Producent opakowań ABC Pak Sompolno Firma NAFTOHURT Jerzy Sasiński AUTOMOBILE Torino z Konina eTornister Mobile Box S.A. Poznań Firma AQUAKON z siedzibą w Policach Bank Spółdzielczy w Wierzbinku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole Starostwo Powiatowe w Koninie Pan Wojciech Bekier FIRMA GRACJAN Małgorzata i Artur Tomiccy z Lichenia Starego INEA Wszystkim gorąco dziękujemy.

ZAWODY STRAŻACKIE 2015

W niedzielę 5 lipca 2015 roku na boisku przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze. Mimo upału zawodom towarzyszyła nie tylko sportowa rywalizacja ale i wspaniała atmosfera. Zawodnicy mogli liczyć na doping kibiców, licznie zgromadzonych na trybunach. W zawodach udział wzięło 7 drużyn męskich OSP , 4 młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz kobieca drużyna pożarnicza z OSP Sompolno. Druhowie rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. Sędziowie nie mieli łatwego zadania. Liczył się nie tylko czas, ale poprawność wykonywanych zadań. Uczestnicy niedzielnych zawodów otrzymali puchary, medale oraz nagrody pieniężne na rzecz jednostki. Organizatorem zawodów był Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek, Zarząd Miejsko-Gminy ZOSP RP w Sompolnie. Po raz pierwszy dla wszystkich obecnych kibiców była grochówka strażacka, oraz rozstawiona kurtyna wodna w celu ochłodzenia. foto: Mariusz Skalski

ZAWODY PZW 2015 O PUCHAR BURMISTRZA

Dnia 30.05.2015r. na kanale „PORTKI” w miejscowości Gosławice odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sompolno połączone z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Wędkarza. W związku z tym w imprezie, która odbyła się już po raz kolejny, uczestniczyła młodzież szkolna. Oficjalnego otwarcia dokonał w imieniu burmistrza sekretarz koła Roman Adamczak życząc wszystkim dobrych połowów i przyjemnego czasu spędzonego nad wodą. Do rywalizacji o Puchar Burmistrza przystąpiło 44 zawodników podzielonych na cztery kategorie : seniorzy, juniorzy, niezrzeszona młodzież – szkoła podstawowa, niezrzeszona młodzież szkolna - gimnazjum z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Sompolnie. Sędzią głównym był kol. Marek Wiśniewski, a pomocniczymi kol. Ryszard Wańkowski i kol. Lech Wiśniewski.

ZAKOŃCZENIE ROKU KULTURALNEGO 2015

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sompolnie uroczyście zakończono rok kulturalny. Była to okazja do spotkania się wszystkich grup i zespołów działających w ośrodku, wręczenia dyplomów i upominków uczestnikom zajęć oraz podziękowania szczególnie tym osobom, które miały swój udział w sukcesach ośrodka. Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do MGOK-u jesienią.

21 RAJD ROWEROWY "BEZ UZALEŻNIEŃ"

21 rajd rowerowy ,,Bez uzależnień”, który odbył się 9 maja 2015 roku, prowadził z Sompolna przez Biele, Ostrówek , Janowice, Siedliska, Mąkolno, Sycewo powracając do siedziby gminy. Wzięła w nim udział rekordowa liczba 250 osób. Trudny pagórkowaty liczący 27 kilometrów teren okazał się do pokonania, a widoki na akweny, kwitnące sady, zielone lasy podziwiało wielu, wśród nich liczni goście rajdu z Kłodawy, Izbicy Kujawskiej, Radziejowa. Na zakończenie imprezy grochówka oraz breloczki w kształcie roweru plus etui na klucze cieszyły się jak zwykle powodzeniem. Tę wyjątkowo udaną akcję rozpoczął w 2004 roku program partnerski ''400 Miast Polskich'', do którego przystąpiła gmina Sompolno organizując 9 listopada tego roku pierwszy rajd. W 2005 roku przeprowadzono drugi, a od 2006 - idąc naprzeciw zainteresowaniu mieszkańców - organizowane są dwa rajdy: wiosenny i jesienny. Organizatorzy rajdu: burmistrz Sompolna Roman Bednarek oraz Gminna Komisja Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii z przewodniczącą Jolantą Bekier na czele cieszyli się z udanej sobotniej rekreacji. Jak zwykle skutecznie kolumnę rowerową zabezpieczyli druhowie OSP oraz funkcjonariusze policji. Czynnie uczestniczący w rajdzie burmistrz dziękując wszystkim za pomoc i udział zaprosił już na następny rajd. foto: Mariusz Skalski

ŚWIĘTA MAJOWE 2015

Jak co roku obchodziliśmy święta majowe - 2 maja Dzień Flagi, a 3 maja uchwalenie Konstytucji. 11 lat temu uchwalono dzień 2 maja jako Narodowy Dzień Flagi. W tym dniu M-GOK zaprosił wszystkich mieszkańców na festyn rodzinny . Pogoda dopisała było barwnie i radośnie. Następnego dnia na Rynku odbyły się uroczystości związane z 224. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja uchwalona tego dnia była pierwszą w Europie, natomiast drugą na świecie, zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Konstytucja miała na celu ograniczyć władzę magnatów w Polsce i znacznie wzmocnić pozycję króla. Podczas trwania uroczystości pięknie zaśpiewały nasze solistki Ola , Julka i Dominika natomiast grupa teatralna Zmiotka wygłosiła okolicznościowe wiersze.

SPOTKANIE Z KAZIMIERZEM NOWOSIELSKIM

Spotkanie miało miejsce w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sompolnie - 21 kwietnia 2015 roku. Kazimierz Nowosielski urodził się 18 marca 1948 roku we wsi Rybno na Kujawach. Jest synem Antoniego i Heleny Nowosielskich. W 1966 roku zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Sompolnie. Następnie rozpoczął studia na filologii polskiej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku, która w roku 1970 została przekształcona w Uniwersytet Gdański. Debiutował jako poeta na łamach czasopisma Litery w 1970 roku. Jest autorem kilkunastu książek, w większości tomików poetyckich. Zbiory wierszy: „Miejsce na brzegu” 1975 ; „Stan skupienia” 1977 ; „Dotkliwa obecność” 1981 ; „Codzienna zapłata” 1983 ; „Najbliższa dal” 1989 ; „Uparte oddychanie” 1989 ; „Wiersze wybrane” 1990 ; „Rękopis” 1993 ; „Wilga i deszcz” 1994 ; „Z księgi darów” 1997 ; „Znikliwa odwieczność” 1999 ; „12 wierszy” 2001 ; "Ziarno i wiatr" 2003 ; "Kamień dla utrudzonego" 2007.

WĘDKARSKIE MISTRZOSTWA KOŁA 2015

12 kwietnia 2015 r. na kanale w miejscowości Wygoda odbyły się I zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła nr 8 w Sompolnie. Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: seniorzy i juniorzy. W imprezie wzięło udział 49 seniorów i 7 juniorów. Otwarcia dokonał członek zarządu Andrzej Majewski będący jednocześnie organizatorem zawodów wraz z Jackiem Sławińskim, Krzysztofem Malcerem i Arkadiuszem Bednarskim. Sędzią głównym zawodów był Marek Wiśniewski, który przedstawił regulamin i omówił przebieg zawodów, natomiast sędziami pomocniczymi – Ryszard Wańkowski i Lech Wiśniewski. Po zimowej przerwie w wędkowaniu zawodnicy z wielkim zapałem przystąpili do sportowej rywalizacji. W kategorii seniorów Mistrzem Koła nr 8 został kol.Krzysztof Adamczak z wynikiem 1750 g., I wicemistrzem został kol. Lech Szymański z wynikiem 1285 g., II wicemistrzem został kol.Marcin Marciniak z wynikiem 1250 g. W kategorii juniorów Mistrzem Koła nr 8 został kol. Patryk Janicki z wynikiem 2220 g., I wicemistrzem został kol. Kacper Śniegowski z wynikiem 1985 g., II wicemistrzem został kol. Mateusz Sławiński z wynikiem 1775g. Wręczono również puchary i dyplomy za największe ryby, które złowili: w kategorii seniorów kol. Waldemar Wojciechowski – wzdręga o wadze 480 g, a w kategorii juniorów kol. Patryk Janicki – płoć 485 g. Organizatorzy zawodów pragną w imieniu wszystkich wędkarzy serdecznie podziękować sponsorom za udzielone wsparcie, bez którego zarówno nagrody jak i oprawa zawodów nie byłaby tak atrakcyjna. Ogromne wyrazy uznania kierujemy do: p. Romana Bednarka, p. Andrzeja Prętnickiego, p. Janusza Stankiewicza, p. Waldemara Marciniaka, p. Bartosza Bartosika, p. Romana Adamczaka, p. Jana Kozłowskiego p. Krzysztofa Piaseckiego, p. Mirosława Kowalskiego, p. Piotra Wełnickiego, p. Andrzeja Kossowskiego, Delikatesów „Ania” – Anny Michalskiej , sklepu LEO & BOLO – p. Leszka Gołaszewskiego, sklepu wędkarskiego „BIK” – p. Arkadiusza Bednarskiego, sklepu „MAYSTER” SC – p. Adama Jaśkowskiego, p. Waldemara Grabowskiego, p. Mariusza Kołodziejczaka, Urzędu Gminy Wierzbinek, Banku Spółdzielczego w Wierzbinku.

DZIEŃ WIOSNY 2015

Od wielu lat w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Sompolnie zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz współpracujących z nim nauczycieli. Uroczystość zgromadziła tłumy uczniów, przyciągnęła nawet najzagorzalszych wagarowiczów. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne. Oprócz Mini Playback Show odbył się konkurs plastyczny ,,Wiosenna łąka” oraz konkursy: wiosenne przebranie, moda lat 80-siątych i współczesna. Ponadto uczniowie klas gimnazjalnych, wspólnie z nauczycielami wzięli udział w quizie, w którym wykazali się wspaniałą wiedzą. Uczniowie do zadań podeszli z humorem, pozytywnym nastawieniem i wielkim zaangażowaniem. Na koniec wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody oraz dyplomy... Szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku . Uroczystość przygotowały opiekunki samorządów uczniowskich: Katarzyna Wiaderkiewicz – Szkoła Podstawowa, Magdalena Drzewiecka-Budna – Gimnazjum.

DZIEŃ KOBIET 2015

W niedzielny wieczór w sali OSP odbyło się kolejne wspaniałe widowisko zorganizowany prze M-GOK w Sompolnie. Rzesze osób przyciągnął spektakl Operetkowy „Od czardasza do kankana”. Artyści bawili przybyłych gości od pierwszych sekund występu. Piękna opowieść o miłości opowiedziana ariami i tańcem bardzo podobała się publiczności. Ogromna dawka humoru z wykorzystaniem publiczności nikomu nie pozwoliła powstrzymać się od śmiechu. Koncert z okazji Dnia Kobiet zapewne zapadnie na długie miesiące w pamięci nie tylko kobiet. Burmistrz miasta Sompolno Roman Bednarek złożył serdeczne życzenia wszystkim paniom składając na ręce pani Izy Bednarskiej bukiet kwiatów. Każda pani wróciła do domu z tradycyjnym kwiatkiem. Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do fotograficznej podróży w rytmach kankana.

FERIE 2015

W tym roku ferie w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Sompolnie upłynęły pod znakiem dobrej zabawy i ciekawych warsztatów. Już w poniedziałek M-GOK wystartował barwnym “Wieczorem Walentynkowym”, który zgromadził dzieci i młodzież w różnym wieku. Wodzirej zaproponował gry i konkursy w których wszyscy chętnie i spontanicznie brali udział, bawiąc się świetnie przy muzyce disco. W nagrodę uczestnicy otrzymywali słodkie serduszka i upominki. Mit, że ferie po to są by dzieci mogły odpocząć od nauki został w tym roku w M-GOK obalony. Ferie przyniosły lawinowy napływ chętnych na zajęcia warsztatowe. Warsztaty graficzne pozwoliły dzieciom poznać różne techniki i samodzielnie odbić wykonane linoryty na prasie drukarskiej. Osoby uzdolnione technicznie wyruszyły w świat fantazji podczas budowania z klocków lego różnych konstrukcji przestrzennych. Warsztaty modelarskie otworzyły przed dziećmi tajniki konstruowania statków powietrznych. Pod koniec zajęć korytarze naszego ośrodka zamieniły się w pasy startowe dla nowo powstałych konstrukcji latających. Jak w latach poprzednich, znaleźli się również zwolennicy warsztatów rzeźby w drewnie. Każde dziecko otrzymało kawałek drewna do obróbki by pod koniec zajęć zwierzątko własnego pomysłu zabrać do domu. Jak co roku ośrodek kultury zaproponował chętnym warsztaty wokalne. Tym razem instruktor zorganizował castingi dla chcących wykazać się szczególnymi zdolnościami artystycznymi. Kategorie i poziom były różnorodne: od śpiewu poprzez taniec, poezję do gry na instrumentach. Pod koniec ferii, w ramach konkursu jurorzy wyłonili najlepszych wykonawców nagradzając ich upominkami i słodyczami. Warsztaty muzyczne z poszczególnych instrumentów takich jak: trąbka, saksofon, perkusja czy klarnet organizowała także Sompoleńska Orkiestra Dęta. Na wszystkie warsztaty zgłosiło się tak dużo chętnych, że zostali podzieleni na 20 – osobowe grupy, by żadne dziecko nie zostało pozbawione możliwości skorzystania z uczestnictwa w naszych zajęciach. Wszystkie dzieci wychodziły z warsztatów zadowolone, wynosząc stąd nowe doświadczenia i własnoręcznie zrobione prace. Dla dzieci z Lubstowa i okolic przygotowaliśmy na ferie wieczór filmowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

WOŚP 2015

Zakończył się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Sompolno. Kulminacją całodniowej zbiórki ulicznej był koncert na którym wystąpili uczestnicy zajęć M-GOK oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego. Podczas finałowej imprezy było wesoło, kolorowo i tłumnie. W tegorocznej kweście wzięło udział 32 wolontariuszy, którzy wyposażeni w identyfikatory i charakterystyczne orkiestrowe puszki zbierali pieniądze na ulicach naszej gminy. Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy naszej gminy chętnie wspierali naszą akcję. Wśród kwestujących byli zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Największą kwotę 754 zł do swojej puszki zebrała Patrycja Krzyżostaniak. Wolontariusze z Mąkolna zebrali kwotę 2047,29 zł, z Lubstowa 1274,72 natomiast w Sompolnie zebrano sumę 4627,31 Orkiestrową kasę zasilił także dochód z aukcji gadżetów prowadzonych podczas koncertu. Aukcje przyniosły kwotę 2060,00. Licytacje wsparła pani Basia Ozdowy, która wyhaftowała przepiękną poduszkę z logo WOŚP. Na licytacji znalazły się również 2 obrazy z pracowni plastycznej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie- Wiktorii Bartczak i Oliwii Kaczmarek. Najwyżej zostały zlicytowane koszulka WOŚP (250 zł) ,Obraz Wiktorii Bartczak (230 zł), zegar(230zł), Kalendarz (150zł). W Tym roku zebraliśmy łączną kwotę 10.009,32 Bardzo dziękujemy mieszkańcom Sompolna i naszej Gminy za udział w ORKIESTRZE. Dziękujemy za okazaną hojność, solidarność i chęć czynienia dobra.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK 2015

6 stycznia 2015 roku, w Święto Trzech Króli odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu solistów i grup działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodek Kultury w Sompolnie

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane