2.8 C
Sompolno
czwartek, 28 września, 2023

Galerie zdjęć – rok 2019

BAL PRZEBIERAŃCÓW 2019

W niedzielę 10 lutego 2019 roku Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury już po raz drugi zorganizował Bal Przebierańców dla dzieci. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówkach.  Stroje  na tegorocznym balu nawiązywały do” Krainy bajek, baśni i legend „. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, zwierzątka, ale  nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana czy innych barwnych postaci.  To był naprawdę elegancki i piękny bal . Zgodnie z tradycją,  został zainaugurowany uroczystym polonezem. Dzieci z gracją kroczyły w takt muzyki. Później nastąpiła wielka prezentacja strojów. Uczestnicy balu przebrani w barwne i pomysłowe  stroje bohaterów  bajek  z dumą prezentowali swoje kostiumy.  Następnie  rozpoczęły się tańce, które były  przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani  drobnymi upominkami. Wszyscy bawili się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała  do tańców, więc i rodzice chętnie włączali się do zabawy. Podczas balu zostali wybrani: królowa i król oraz pięcioro dzieci w najpiękniejszych strojach. Liczyła się własna inwencja twórcza i wykonanie. Królową Balu Przebierańców 2019 została Karolina Żarnowska ubrana w piękną sukienkę zrobioną z czerwonej krepiny zaś Królem Michał Muszyński- krasnal siedzący na muchomorze. Wyróżnieni zostali za pomysłowe przebrania : Emilia Dąbrowska, Ania Tulisz, Izabela Dąbrowska, Jagoda Maciejewska, Szymon Jedliński. Dla wszystkich uczestników balu został przygotowany słodki poczęstunek i napoje Dzieci wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

WOŚP 2019

Po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sompolnie. 40-stu wolontariuszy ze sztabu Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie kwestowało na ulicach naszej gminy od wczesnych godzin rannych. Jak co roku dołączyły do nas szkoły w Mąkolnie i Lubstowie. O 15-tej w Sali OSP rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpiły wszystkie zespoły działające przy M-GOK w Sompolnie od tych najmłodszych poprzez młodzież aż po najstarsze grupy. Pięknie zaprezentowały się grupy z Przedszkola Miejskiego w Sompolnie. Podczas koncertu licytowano gadżety WOŚP i przedmioty, które na licytację przeznaczyli mieszkańcy gminy. Wśród nich znalazły się między innymi tort w kształcie serca z cukierni państwa Wiśniewskich zlicytowany za 310 zł, serce z piernika od pani B.Gołaszewskiej-350 zł , obraz pani Filipowskiej- 500 zł. Piłka z podpisami piłkarzy Lecha Poznań od pana M. Kopra- 360 zł. Rower podarowany przez pana Łukasza Kałużnego- 300 zł. Z gadżetów WOśP najwyżej wylicytowana została Koszulka za 270 zł, poduszka w kształcie motyla-240 zł oraz zegar ścienny za 200 zł. Ogólnie z licytacji zebrano kwotę 5090 zł. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Lubstowie zebrali 2095,20, ze Szkoły w Mąkolnie 2867,80. Wolontariusze z Sompolna zebrali do swoich puszek 8389,42 zł. Razem Podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Sztab Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie zebrał kwotę 18 442,42. Mieszkańcy gminy Sompolno znowu okazali wielkie serca by pomóc zebrać na sprzęt dla szpitali dziecięcych. Zgromadziliśmy w 2019 roku więcej niż w zeszłym roku o 2092,77 zł

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

W Uroczystość Objawienia Pańskiego już po raz czwarty w Sompolnie odbył się Orszak Trzech Króli. W tym roku pogoda dopisała, dlatego w uroczystości uczestniczyło bardzo wiele osób, zaopatrzonych oczywiście w rekwizyty i korony. Trzej Królowie przybyli ze swoimi orszakami z parafii : w Sompolnie, Racięcicach i Mąkolnie by złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi. Orszak Azjatycki poprowadził ks. Dariusz Lewandowski, na czele Orszaku Afrykańskiego stanął ks. Zbigniew Barcz , Orszak Europejski prowadził ks. Mirosława Lament. W święto Trzech Króli wszystkie zespoły z M-GOK złączyły się razem by opowiedzieć tak, jak potrafimy najpiękniej, pięknymi słowami, muzyką i swoim sercem, historię sprzed 2000 lat. Wszyscy w barwnym korowodzie przeszli na rynek miasta, gdzie mogliśmy zobaczyć Krakowski Teatr Uliczny Kalejdoskop w spektaklu z efektami pirotechnicznymi pt. ” Narodziny dobra”. Pochód zakończył się w Domu Strażaka, gdzie wszyscy mogli na nowo przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia, wyśpiewując piękne polskie kolędy i pastorałki. Na sali OSP został rozstrzygnięty również konkurs na Lampion Bożonarodzeniowy. Spośród trzynastu lampionów zgłoszonych do konkursu pierwsze miejsce zajął Lampion wykonany przez Jagodę Maciejewską, II nagrodę zdobyła Świetlica Socjoterapeutyczna w Sompolnie, III miejsce wywalczyło Sołectwo Sycewo.

Poprzedni artykułXII Samorządowe Kolędowanie
Następny artykułKarnawał trwa
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane