2.8 C
Sompolno
wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaAktualnościGminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 11 listopada 2014r. w Sompolnie odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
O godzinie 9:20 pochód wyruszył w stronę kościoła pw. św. Marii Magdaleny na uroczystą mszę świętą. Po zakończeniu mszy uczestnicy wyruszyli w miejsca upamiętniające walkę o wolną Polskę składając wiązanki kwiatów.

11_2014_02

Kolejnym punktem uroczystości było zasadzenie „Dębu Wolności”. Uroczystość tą rozpoczęło odczytanie przez Prezesa Zarządu Gminnego Straży Pożarnej w Sompolnie Pana Romana Bednarka listu od prezydenta Polski Pana Bronisława Komorowskiego. Po odczytaniu listu Burmistrz Miasta Sompolno pan Andrzej Kossowski, przedstawiciel Lasów Państwowych Ryszard Lewandowski oraz strażak z sekcji młodzieżowej OSP Sompolno Jakub Stolarski wspólnie zasadzili „Dąb Wolności”. Następnie został odsłonięty przez Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Janusza Stankiewicza oraz Burmistrza Miasta obelisk upamiętniający uroczystość.

Inicjatywa sadzenia „Dębów Wolności” jest realizowana w 2014 roku w całym kraju przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe i Ochotnicze Straże Pożarne. „Dęby Wolności” sadzone są w miejscach ważnych dla lokalnych społeczności, w miejscach pamięci o walce za Ojczyznę i bohaterstwie Polaków, a także w przestrzeni publicznej służącej mieszkańcom.

11_2014_03

Poprzedni artykułŚniadanie daje moc
Następny artykułMłody fizyk z Mąkolna
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane