2.8 C
Sompolno
sobota, 23 września, 2023
Strona głównaAktualności112Manewry Gminne jednostek OSP

Manewry Gminne jednostek OSP

2 lipca 2016 roku, odbyły się Manewry Gminne jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Sompolno.

Punktualnie o godzinie 15:30, na terenie plaży gminnej w Lubstowie, strażacy z Sompolna, Lubstowa, Mąkolna, Racięcic, Mostek oraz Stefanowa, uczestniczyli we wspólnej zbiórce. Manewry, które były organizowane po raz pierwszy w gminie Sompolno miały na celu współgranie strażaków.

Spotkanie rozpoczął Prezes Miejsko Gminnego ZOSP w Sompolnie dh. Łukasz Jankowski, który przywitał wszystkich zebranych, Komendanta Miejsko – Gminnego ZOSP w Sompolnie dh. Marka Wesołowskiego, przybyłych gości, którymi byli Zastępca Burmistrza Miasta Sompolno Pani Joanna Raźniewska oraz przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Koninie kpt. Piotra Szafrańskiego. Następnie głos  zabrała Zastępca Burmistrza wyrażając swoje podziękowanie za tak liczne przybycie i poświęcenie na rzecz naszego społeczeństwa.

Za przedstawienie celu oraz założenia manewrów, grupie strażaków, był odpowiedzialny Komendant dh. Marek Wesołowski. Szkolenie było podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap, to forma warsztatów. Strażacy testowali wydajności i możliwości podawania wody na odległość przy pomocy pomp, będących na wyposażeniu jednostek OSP. Drugi etap szkolenia, to symulowany pożar Kościoła w Lubstowie. Strażacy w zgłoszeniu otrzymali informacje, iż pali się kościół pod wezwaniem św. Jadwigi, wraz z osobami znajdującymi się w środku, a hydranty są nie sprawne. Jednostki dojeżdżały na miejsce i wykonywały założenia . Na koniec ćwiczenia zostały podsumowane przez kpt. Piotr Szafrański, który wyraził swoje uwagi oraz sugestie dotyczące całości ćwiczeń, jednocześnie dziękując za staranność i bezpieczeństwo podczas wykonywanych założeń. Po podsumowaniu, Zastępca Burmistrza Pani Joanna Raźniewska wręczyła zestawy kluczy naprawczych dla każdej jednostki OSP, która brała udział w manewrach. Po zakończonych ćwiczeniach można było spędzić wspólnie czas przy ognisku.

 

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane