2.8 C
Sompolno
czwartek, 28 września, 2023
Strona głównaAktualnościNagrodzeni za turniej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Nagrodzeni za turniej pt. “Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 17 marca br. zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Miejsko-Gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: “Młodzież Zapobiega Pożarom” jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Przypominamy, że eliminacje odbyły się w szkołach podstawowych i gimnazjach w Sompolnie, Lubstowie, Mąkolnie oraz w szkole ponadgimnazjalnej w Sompolnie. Wyłonieni oraz nagrodzeni laureaci to :

W kategorii wiekowej uczniów szkoły podstawowej:

I miejsce zdobyła Muszyńska Wiktoria Zespół Szkół Nr 3 w Mąkolnie  ( awans na etap powiatowy),

II miejsce  Walczak Julia ,  ZSz-P Nr 1 w Sompolnie

III miejsce Marciniak Jakub , ZSz-P Nr 2 w Lubstowie

W kategorii wiekowej uczniów szkoły gimnazjalnej

I miejsce zdobył Stolarski Jakub ZSz-P Nr 1 w Sompolnie ( awans na etap powiatowy),

II miejsce Klem Krystian ZSz-P Nr 1 w Sompolnie

III miejsce Czarkowski Sebastian Zespół Szkół Nr 3 w Mąkolnie

W kategorii wiekowej uczniów szkoły ponadgimnazjalnej:

I miejsce zdobył Bartłomiej Kaczmarek ( awans na etap powiatowy),

Konkurs był organizowany przez Zarząd Miejsko-Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Sompolnie. Natomiast nagrody były ufundowane przez :

Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka oraz Radnych Rady Miejskiej w Sompolnie : Panią Małgorzate Malicką , Pana Piotra Wełnickiego, Pana Bartosza Bartosika.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane