2.8 C
Sompolno
wtorek, 5 grudnia, 2023
Strona głównaAktualności112Niebezpieczne substancje na wysypisku śmieci

Niebezpieczne substancje na wysypisku śmieci

Dnia 02.01.2015r. około godziny 15:00 zostaliśmy zadysponowanie przez SKKM w Koninie do usunięcia niebezpiecznych substancji chemicznych znajdujących się na gminnym wysypisku śmieci przy ulicy Leśnej.

Po odebraniu zgłoszenia udajemy się w pełnym zastępie samochodu GBA Star/Man.

Po dojeździe na miejsce i krótkim rozpoznaniu zabezpieczamy miejsce zdarzenia i czekamy na przyjazd Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie.

Po przybyciu na miejsce grupy specjalistycznej okazuje się że na składowisku odpadów komunalnych porzucono pojemniki, puszki oraz butelki o różnej pojemności w ilości ok. 110 sztuk. Działania ratowników polegały na przeprowadzeniu rozpoznania pod kątem identyfikacji substancji. Użyte na miejscu przyrządy pomiarowe nie wskazywały zagrożenia. Strażacy ustalili, że w porzuconych pojemnikach znajdują się prawdopodobnie komponenty farb stosowanych w drogownictwie. Po konsultacji z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska zabezpieczono pojemniki i przekazano je do Zakładu Komunalnego w Sompolnie, gdzie zostaną zbadane przez WIOŚ. Po tych czynnościach wracamy do bazy.

Służby które przybyły na miejsce zdarzenia:

369P53 OSP Sompolno

361P21 PSP Konin

361P25 PSP Konin

361P72 PSP Konin

361P90 PSP Konin

 

OSP Sompolno

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane