2.8 C
Sompolno
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Strona głównaAktualności"Oaza Smaków" w Marianowie

“Oaza Smaków” w Marianowie

Witamy w Oazie smaków

W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Marianowie grupa mieszkańców gminy Sompolno wraz z nauczycielami, rodzicami i uczniami kończy realizację projektu „Oaza smaków”, który został dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w konkursie Wielkopolska Wiara.

Najwięcej pracy wymagało przygotowanie terenu pod ogród. Z pomocą przyszli okoliczni mieszkańcy oraz Ochotnicza Straż Pożarna ze Stefanowa: Anna Czaplewska, Paweł Kropidłowski, Grzegorz Pawlikowski, Dariusz Grabowski, Bogumił Ochnicki, Karol Ochnicki. Z wielkim zaangażowaniem i zapałem wyrywali chwasty, palili trawę, przygotowali teren pod rabaty, a także napełnili je ziemią.

Następnie do działania przystąpili wychowankowie OREW z całą kadrą i rodzicami, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ignacewa pod wodzą pani Bożeny Klazury oraz uczniowie klasy piątej i szóstej ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku z wychowawcami i dyrektorem Mariuszem Kubiakiem. Były to pracowite dni spędzone na kopaniu, sadzeniu i podlewaniu roślin kwiatowych, ziół, krzewów owocowych. Uczniowie pracowali z wielkim zapałem, wyrywali chwasty, zbierali kamienie, grabili ziemię. Ponadplanowym efektem tych działań jest ułożony kamienny krąg na ognisko.

Do powstania ogrodu przyczynili się: uczestnicy WTZ z Ignacewa, uczniowie i nauczyciele SP w Zakrzewku, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych z klasy trzeciej Technikum Architektury Krajobrazu, wychowankowie i rodzice oraz pracownicy OREW w Marianowie, Tartak Klimczak z Lichenia, Mój Ogród z Kraśnicy Kolonia, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Wierzbinka, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Sompolna.
DZIĘKUJEMY wszystkim osobom i firmom, które pomogły nam w porządkowaniu terenu oraz realizacji projektu 🙂

Grupa nieformalna Marianki: Wioleta Ochnicka, Justyna Oźmińska, Wioleta Gorzelińska

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane