2.8 C
Sompolno
poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaAktualnościPierwsza w historii miasta Gra Miejska- Sompolno znam i lubię już za...

Pierwsza w historii miasta Gra Miejska- Sompolno znam i lubię już za nami

Pierwsza w historii miasta Gra Miejska- Sompolno znam i lubię już za nami. W sobotę, 14 maja, 8 drużyn rywalizowało na ulicach Sompolna. Organizatorem gry była Gmina Sompolno oraz Stowarzyszenie Sady Sompolna, a pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była Zastępca Burmistrza Miasta Sompolno Pani Joanna Raźniewska.

Gra miejska to nowa forma rozrywki, rozgrywana jest w wielu miastach świata. Najważniejszym założeniem  gier miejskich jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy happeningów ulicznych, gier komputerowych i harcerskich podchodów.

Podczas sompoleńskiej gry drużyny musiały wykazać się dużą wiedzą na temat historii miasta, oraz czasów współczesnych. Nieoceniona była umiejętność orientacji w terenie, dobra kondycja fizyczna oraz spostrzegawczość. Każda z 8 drużyn miała do pokonania inną trasę. Trasy liczyły ok. 3,5 km. Drużyny musiały wykonać 11 zadań, aby odszukać skarb – który należał do najszybszej drużyny. W grę miejską zaangażowane było niemal całe miasto, w instytucjach, sklepach, punktach usługowych, na prywatnych posesjach ukryte były wskazówki i zadania. Organizatorzy dziękują za zaangażowanie, żadna prośba o pomoc przy organizacji nie spotkała się z odmową. Wręcz przeciwnie wszyscy chętnie i z uśmiechami oczekiwali na graczy. W grę zaangażowali się również pracownicy Urzędu Miejskiego, oczywiście w wielkiej tajemnicy przed swoimi kolegami biorącymi udział w grze.

Doceniamy, że na starcie pojawiły się drużyny reprezentujące różne grupy. Rozpiętość wiekowa uczestników była bardzo duża. I miejsce w pierwszej edycji Gry Miejskiej Sompolno – znam i lubię zajęła drużyna uczniów z gimnazjum w Sompolnie, której liderem i opiekunem był Pan Jacek Tymiński – nauczyciel historii. W zwycięskiej drużynie była również dyrektor ZSP nr 1 w Sompolnie Pani Jolanta Rosiak, która dorównywała kroku swoim uczniom.

II miejsce zajęła drużyna, która reprezentowała UM w Sompolnie. Liderem drużyny był Michał Żabicki – informatyk. Michał musiał przewodzić damskiej drużynie, co zapewne nie było najłatwiejszym zadaniem. III miejsce, przegrywając tylko o kilka minut z drużyną UM zajęła grupa wystawiona przez M-GOK w Sompolnie. Liderem drużyny była Pani Renata Kurzewska. A drużynę wspierała swoją obecnością w składzie dyrektor M-GOK Pani Teresa Olczak.  W grze wzięła również kadra z ZSP nr 1w Sompolnie, która dała bardzo dobry przykład swoim uczniom, jak angażować się w społeczne akcje. Doceniamy, że zgłosiła się drużyna uczniów z gimnazjum w Mąkolnie, której liderem był nauczyciel Pan Marcin Bekier. Drużyna ta miała utrudnione zadanie bo nie znała tak dobrze ulic Sompolna, jak pozostali gracze. W grze wzięły również drużyny, których liderami byli: Przemysław Jankowski, Justyna Janke i Justyna Michalska. Różnice pomiędzy poszczególnymi drużynami były niewielkie, wszyscy ukończyli trasę, dlatego wszystkie drużyny mogą czuć się wygrane. Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek wszystkim uczestnikom pogratulował sportowej rywalizacji i znakomitej wiedzy. Gracze otrzymali dyplomy i nagrody, a po wyczerpującej rozgrywce czekał przygotowany przez organizatorów grill i wielkopolskie pyry z gzikiem. Oprawę konferansjerską zapewnił Pan Andrzej Prętnicki, który również aktywnie włączył się w organizację gry.

Organizatorzy Gry Miejskiej Sompolno – znam i lubię serdecznie dziękują sponsorom za udzielone wsparcie, bez którego zarówno nagrody, jak i oprawa gry nie byłyby tak atrakcyjne. Ogromne wyrazy uznania kierujemy do Pana Romana Bednarka, Pani Joanny Raźniewskiej, Pani Magdaleny Podlasińskiej, Pana Waldemara Marciniaka, oraz do następujących sklepów i firm: Dom Handlowy “Leo & Bolo”, „Mayster” S.C., Arkadiusz Bednarski – sklep wędkarski „BIK”, Świat Dziecka Robert Muszyński, sklep wielobranżowy Top Style Józefaccy, Kwiaciarnia – upominki art. przemysłowe Józef Radomski, Biuro Rachunkowe Elżbieta Kamińska, Sklep Przemysłowy Mariola Kucal- Bednarek, firma handlowo-usługowa „Daria” Dariusz Popielarz, PPHU BOMIX Bożena Wiśniewska, Art Dom –  Danuta Bekier, “Milano” Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jerzy Grzelak, sieci sklepów Happy House, oraz za słodkie upominki dziękujemy Panu Jackowi Grzelakowi – lody tradycyjne i lody Miś.

Organizatorzy już zastanawiają się nad organizacją II edycji Gry Miejskiej.

happy_house_logo

 

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane