2.8 C
Sompolno
czwartek, 28 września, 2023
Strona głównaWarto wiedziećPODZIĘKOWANIA ZA POMOC OKAZANĄ OBYWATELOM UKRAINY

PODZIĘKOWANIA ZA POMOC OKAZANĄ OBYWATELOM UKRAINY

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom za okazane serce i wsparcie. Dziękuję za Państwa hojność, dobroć i solidarność z ludźmi, którzy w wyniku działań wojennych znajdują się w dramatycznej sytuacji i potrzebują naszej pomocy. Jestem  wdzięczny tym Mieszkańcom, którzy udzielają schronienia i przyjęli pod swój dach rodziny z dziećmi.


Dziękuję również dzieciom i młodzieży szkolnej, pedagogom, dyrekcji szkół, dyrektorowi i  pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sompolnie, za zaangażowanie przy organizacji zbiórek darów.

Słowa uznania kieruje również pod adresem Pani Dyrektor i pracowników Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych

w Sompolnie oraz Klubu Wolontariatu w SP w Mąkolnie za organizację koncertu „Otwórz serce”.

Podziękowania pragnę również przekazać Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gminy Sompolno, które przekazały sprzęt pożarniczy dla strażaków z Ukrainy, organizowały i koordynowały zbiórki darów oraz pomagały w organizacji punktu noclegowego dla Uchodźców. Punkt ten znajduje się w sali gimnastycznej ZSP nr 1 w Sompolnie.

Pracownikom M-GOPS, ZSP nr 1, Urzędu Miejskiego w Sompolnie oraz druhom OSP Sompolno składam podziękowanie za opiekę nad osobami znajdującymi się w punkcie noclegowym.

Podkreślenia wymaga też fakt, że dzięki szczodrości instytucji, pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Sompolno oraz prywatnych sponsorów i firm udało się wyposażyć i stworzyć dobre warunki w punkcie pobytu Uchodźców w Gminie Sompolno,

szczególne podziękowania kieruję do:

Fabryki mebli INTERMEBLE Sp. z o.o. sp.k.- za przekazanie łóżek oraz elementów potrzebnych do wydzielenia miejsc noclegowych dla Uchodźców z Ukrainy;

Firmy ABC-PAK Sp. z o.o. Sp.k. – za przekazanie dużej ilości naczyń jednorazowych;

Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Wielkopolskie-Konin – zostały zakupione koce i ręczniki ze środków przekazanych na pomoc uchodźcom z Ukrainy przez Lions Clubs International Foundation;

Hufca ZHP Konin – zakup poduszek i kołder;

Spółdzielni Socjalnej Dobre Danie – za przygotowanie posiłków;

dzięki zaangażowaniu członków grup: Widzialna Ręka Konin – pomoc dla Ukrainy i SOSW Konin została przekazana lodówka oraz sprzęt AGD.

Jest też szereg osób prywatnych, które zaangażowały się w pomoc dla Uchodźców z Ukrainy nie chciałbym nikogo z Państwa pominąć, ale o każdej osobie myślę serdecznie.

Pamiętajmy dobro powraca. Za wszystkie dary, zaangażowanie oraz dalszą udzielaną pomoc, wszystkim darczyńcom,  wolontariuszom, mieszkańcom Gminy dziękuję.

/-/ Roman Bednarek

Burmistrz Miasta Sompolno

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane