2.8 C
Sompolno
sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaAktualności112Policjant 24h na dobę

Policjant 24h na dobę

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Artur Kowalski Kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Sompolnie – bo o nim mowa, jest policjantem z 12-letnim stażem służby, natomiast na stanowisku kierowniczym jest już 3 lata.

We wtorek 3 lipca w czasie wolnym od służby st.asp. Artur Kowalski podróżował prywatnym samochodem ze swoją rodziną. Podczas powrotu do domu około godziny 21:30 w miejscowości Racięcice zauważył pojazd kierowany przez mężczyznę w sposób budzący wiele wątpliwość i przede wszystkim realnie zagrażający innym użytkownikom drogi. Policyjna intuicja podpowiedziała żeby zatrzymać ten pojazd i uniemożliwić mu dalszej jazdy.  Niestety pomimo wielu prób oraz używania zarówno znaków świetlnych, jak i dźwiękowych mężczyzna ten kontynuował swój szalony rajd pobliskimi ulicami.

Na szczęście w miejscowośći Edmundów, gmina Osiek Mały mężczyzna zatrzymał się, tą sytuacje wykorzystał sompoleński funkcjonariusz, natychmiast podbiegł do kierowcy, otworzył drzwi jego pojazdu oraz szybkim ruchem wyjął kluczyki ze stacyjki wciąż pracującego jeszcze silnika.

Po przybyciu służb na miejsce okazało się , że kierujący samochodem osobowym miał w organizmie 3 promile alkoholu. Kierującemu teraz grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast zachowanie i postawa funkcjonariusza pokazuje , że służbę w Policji pełni się przez całe swoje życie.

źródło: KMP Konin

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane