2.8 C
Sompolno
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaKultura i edukacjaPoznajemy pracę strażaka

Poznajemy pracę strażaka

Maj jest miesiącem ochrony przeciwpożarowej. Dnia 15. 05. 2014 r. przyjechało do nas trzech strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubstowie. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zebrały się na boisku szkolnym, gdzie odbył się pokaz gaszenia pożaru.

Strażacy podpalili kostkę słomy, włączyli syrenę w wozie strażackim i przystąpili do akcji gaśniczej. Kilkoro dzieci ubierało kurtkę i hełm strażacki, a następnie przy pomocy strażaka polewało ogień wodą z węża. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz wchodziły i oglądały kabinę.

Po pokazie na zewnątrz, wróciliśmy do przedszkola, aby wysłuchać pogadanki wygłoszonej przez pana Frontczaka, który pracuje też zawodowo jako strażak. Przedstawił on dzieciom różne akcje w których musi uczestniczyć strażak oraz pokazywał wykorzystywany w konkretnej sytuacji sprzęt strażacki.

Pan strażak przypomniał też dzieciom o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń elektrycznych, gazowych oraz uwrażliwił je na niebezpieczeństwa związane z zabawą zapałkami. W podziękowaniu za tak ciekawy pokaz i pogadankę dzieci wręczyły strażakom dyplom i laurki. Spotkanie ze strażakami było dla dzieci bardzo pouczające, atrakcyjne i stanowiło ważny element uzupełnienia wiadomości z zajęć dotyczących bezpieczeństwa.

Przedszkole w Lubstowie

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane