2.8 C
Sompolno
poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaAktualnościProjekt koncepcyjny : Zagospodarowanie terenu przy jeziorze w Lubstowie na cele rekreacyjne.

Projekt koncepcyjny : Zagospodarowanie terenu przy jeziorze w Lubstowie na cele rekreacyjne.

Przedmiotem inwestycji jest zagospodarowanie na cele rekreacyjne terenu przy jeziorze, zlokalizowanego w południowej części miejscowości Lubstów, gm. Sompolno, pow. koniński.

Projekt koncepcyjny zakłada kompleksowe zagospodarowanie terenu. Docelowym przeznaczeniem tego terenu będzie szeroko rozumiana rekreacja dla wszystkich mieszkańców gminy. Projekt ma za zadanie wykorzystać potencjał, jaki ma w sobie jezioro i teren do niego przyległy.

Z uwagi na istniejące w terenie znaczne spadki terenu, przewidziano wykonanie schodzących w kierunku jeziora tarasów, zabezpieczonymi murkami oporowymi z gabionów, wypełnionych szarym kamieniem.

Projekt zakłada powstanie na przedmiotowym  terenie kilku obiektów, które stanowić będą dominanty formalne i funkcjonalne całego założenia. Są to : budynek sceny o nowoczesnej bryle oraz utrzymane w podobniej stylistyce wiata grillowa oraz wielofunkcyjny budynek. Dodatkową dominantę stanowić będzie także piramida linowa.

Główne obiekty na terenie założenia utrzymane będą w harmonijnej tonacji kolorystycznej – naturalnych kolorach drewna, szarości i bieli. Urządzenia zabawowe będą dodatkowo posiadać elementy w żywych barwach, co będzie stanowić pojedyncze akcenty kolorystyczne ożywiające przestrzeń. Wszelkie nawierzchnie komunikacyjne, tj. ścieżki oraz placyki będą miały kolorystykę  jasno szarą. Dodatkowo cały teren wyposażony będzie w lampy oraz elementy małej architektury w postaci niezbędnych w tego typu założeniach ławek, koszy na odpadki oraz stojaki na rowery.

Główne założenia projektu :

  • Stworzenie na przedmiotowym terenie miejsca, które zaspokoiłoby rekreacyjne potrzeby i oczekiwania mieszkańców gminy poprzez wydzielanie kliku stref funkcjonalnych: koncertowej z budynkiem sceny, imprezowej z wiatą grillową oraz zabawowej z plażą, pomostem oraz placem zabaw dla dzieci;
  • Wykorzystanie potencjału jeziora poprzez zagospodarowanie jego nabrzeża obiektami budowlanymi o atrakcyjnych i nowoczesnych bryłach nawiązujących formami do żagla oraz fal;
  • Zagospodarowanie terenu zielenią poprzez nasadzenia drzew i krzewów oraz wykonanie nawierzchni trawnikowych.

 

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane