2.8 C
Sompolno
poniedziałek, 20 marca, 2023
Strona głównaAktualnościProtokół ze spotkania członków zarządu Koła PZW nr 8 w Sompolnie z...

Protokół ze spotkania członków zarządu Koła PZW nr 8 w Sompolnie z Burmistrzem Miasta

Omawiane tematy:
1. Impreza wędkarska o Puchar Burmistrza – połączona z ogólnopolskim „Dniem Wędkarza”.
2. Sprawa przedłużenia dzierżawy jeziora „Na Puszczy”.
3. Wolne głosy i wnioski.

Spotkanie rozpoczęło się o godz.10:00 w rozszerzonym składzie, w którym uczestniczyli burmistrz p. Tadeusz Słodkiewicz, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego p. Marek Wiśniewski, radny RM. p. Piotr Gołdyn, prezes koła PZW w Sompolnie p. Jacek Sławiński, sekretarz koła PZW p. Roman Adamczak i członkowie zarządu koła p. Jadwiga Konopska, p. Lech Wiśniewski.
Sekretarz Koła. p. Roman Adamczak przekazał, że Zarząd Koła proponuje, by zawody o Puchar Burmistrza m. Sompolno połaczyć z obchodami „Dnia Wędkarza”.
Burmistrz powiedział, że nie widzi przeciwwskazań, aby zawody o Puchar Burmistrza połączyć z ogólnopolskim „Dniem Wędkarza”, ze swojej strony oferował pomoc w przypadku trudności w przeprowadzeniu zawodów. Dyrektor Wiśniewski zapewnił, że p. Jacek Ulański sporządzi listę chętnych uczniów, którzy będą uczestniczyć w zawodach a szkoła pokryje część wydatków finansowych i zapewni transport autokarem. Jest też możliwe, ze kuchnia przygotuje posiłek. W tym roku wstępnie uzgodniono, ze zawody odbędą się 06.06.2010 r. o godz. 14: 00 nad kanałem w miejscowości Wygoda. Jest to czas kiedy jest już ciepło i młodzież zobaczy jak w praktyce wygląda rywalizacja sportowa w wędkarstwie spławikowym. Każdy będzie mógł spróbować własnych umiejętności i swoich możliwości pod okiem opiekunów.
W związku z przedłużeniem dzierżawy Burmistrz poinformował, że jest taka możliwość i przedstawił warunki, jakie musi Koło spełnić, aby mogła być podpisana dalsza umowa. Zarząd musi złożyć podanie, w którym należy określić, co zamierza robić w przypadku dzierżawy. Jednym z tematów poruszonych przez Burmistrza było zarybianie. Niepokoi go fakt, że z posiadanych informacji wynika, iż zimą dużo ryb się wydusiło. Zadał pytanie, czy w sytuacji, w której dochodzi do kolejnego wyduszenia jest sens zarybiania. Zebrani wskazali, ze widzą pilną konieczność pogłębienia jeziora. Burmistrz stwierdził, że jest to możliwe, ale tylko w przypadku, gdy pojawi się jakiś program UE, z którego można by taką inwestycję przeprowadzić. Jednym z takich programów jest PROW. Obecnie gmina z tego programu realizuje kilka inwestycji. Stąd, gdy będzie taka wola mieszkańców w następnych edycjach można pomyśleć o zagospodarowaniu jeziorka. Do rozmowy włączył się prezes Koła p. Jacek Sławiński, mówiąc, że Koło zamierza kupić pompę spalinową do napowietrzania wody, aby rozwiązać problem śnięcia ryb.
W wolnych głosach prezes koła PZW poprosił Burmistrza o wynajem sali w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej dla skarbnika w celu sprzedaży pozwoleń wędkarskich. Burmistrz odpowiedział, że należy złożyć podanie z terminami dyżurów do kierownika MGOPS i temat jak w ubiegłych latach powinien być pozytywnie załatwiony. W razie problemów prosił o informację.

Roman Adamczak

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane