2.8 C
Sompolno
wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaAktualnościPrzebudowa ulicy Zielonej i Piotrkowskiej w Sompolnie

Przebudowa ulicy Zielonej i Piotrkowskiej w Sompolnie

W dniu 30.06.2020r., w Sompolnie została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Zielonej i Piotrkowskiej w Sompolnie wraz z wykonaniem ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Piotrkowskiej w obrębie pasa drogowego” , które zostanie sfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowa została podpisana w obecności Pana Rafała Webera Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, posłów Zbigniewa Hoffmanna i Witolda Czarneckiego przy udziale Wojewody Wielkopolskiego Pana Łukasza Mikołajczyka, Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka, Skarbnik Gminy Sompolno Magdaleny Podlasińskiej, Radnych Rady Miejskiej w Sompolnie, Przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego, Dyrektora M-GOPS oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Sompolnie.

Kwota dofinansowania – 308 268,93 zł,

Suma wydatków kwalifikowanych – 513 781,56 zł.

Zadanie obejmuje swym zakresem modernizację nawierzchni ul. Zielonej i Piotrkowskiej w Sompolnie, przebudowę chodników oraz wykonanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Piotrkowskiej, w obrębie pasa drogowego.

Celem projektu jest poprawa stanu technicznego oraz dostosowanie dróg do potrzeb jej użytkowników, a także zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom i pieszym.

 Dzięki realizacji przedmiotowej inwestycji poprawi się jakość infrastruktury drogowej na terenie gminy, a także dzięki przebudowie chodnika oraz wykonaniu ścieżki rowerowej- zwiększy się bezpieczeństwo tzw. niechronionych użytkowników drogi: pieszych, rowerzystów i dzieci idących do szkoły.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane