2.8 C
Sompolno
wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaAktualnościRuszyło głosowanie na najpopularniejszego sołtysa regionu konińskiego!

Ruszyło głosowanie na najpopularniejszego sołtysa regionu konińskiego!

Niezapomniana zabawa, wyjątkowi goście i moc atrakcji. Tak zapowiada się Piknik Sołtysów w Sompolnie, który w tym roku odbędzie się 6 sierpnia. To właśnie podczas tej imprezy poznamy zwycięzcę Plebiscytu „Przeglądu Konińskiego” na Najpopularniejszego Sołtysa Regionu Konińskiego. W tym roku ten wybór będzie wyjątkowy, bowiem zwycięzca zdobędzie nie tylko zaszczytny tytuł i nagrodę dla siebie, ale przede wszystkim dla swojego sołectwa. Będzie to profesjonalny, certyfikowany plac zabaw.

źródło: Przegląd Koniński

Kandydatem, z Gminy Sompolno, do plebiscytu „ Przeglądu Konińskiego” na Najpopularniejszego Sołtysa Regionu Konińskiego jest Pan Karol Malinowski z sołectwa Janowice.

Pan Karol intensywnie współpracuje z cała społecznością tworzącą sołectwo. Jest otwarty na wszelkie sugestie płynące ze strony mieszkańców. Współpracuje z Gminą Sompolno, ze Stowarzyszeniem Sady Sompolna, z Zespołem Szkolnym nr 3 w Mąkolnie oraz Radą Rodziców, współpracuje także z sołtysami sąsiednich sołectw. Sołectwo Janowice nie jest zbyt duże, nie posiada własnej świetlicy wiejskiej. Jednak nie jest to przeszkodą dla sołtysa. Organizuje imprezy w budynkach znajdujących się w zaprzyjaźnionych, sąsiadujących sołectwach. Lokalni mieszkańcy oraz osoby przyjezdne, mogły już uczestniczyć w zorganizowanych przez Sołtysa imprez tj. Dzień Kobiet czy Andrzejki. 18 czerwca, nasz kandydat zorganizował plenerowy Festyn Rodzinny ( należy zaznaczyć, że wcześniej tego typu imprezy, w tym miejscu nie były organizowane). Jest również inicjatorem i organizatorem społecznych akcji, które integrują lokalną społeczność. Sołtys dokłada wszelkich starań aby poprawić warunki życia mieszkańców. Dokłada wszelkich starań, aby poprawić infrastrukturę drogową na terenie sołectwa. We własnym zakresie porządkuje zieleń i wyrównuje teren. Wraz z mieszkańcami Janowice i Kolonii Lipiny przygotowuje teren przeznaczony pod budowę chaty grillowej, placu zabawa i boiska sportowego. Obecnie organizuje akcje społeczne dotyczące budowy w/w rzeczy. Podczas wszystkich weekendowych akcji na jej uczestników czeka domowy poczęstunek przygotowany m.in. przez Pana Karola.

Głosowanie trwa od 21 czerwca do 22 lipca, do godz. 10.00. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto. Wysyłamy je na numer 71051, a w treści wiadomości wpisujemy soltys.9

Tutaj  możesz podejrzeć aktualne wyniki Sołtysów

GŁOSUJEMY!!

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane