2.8 C
Sompolno
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Strona głównaAktualnościSompoleńskie Mażoretki Mistrzyniami Polski Środkowej

Sompoleńskie Mażoretki Mistrzyniami Polski Środkowej

Grupa taneczna mażoretek z Sompolna wzięła udział w Mistrzostwach Polski Środkowej w Poddębicach.  Sukces ten zawdzięczają wcześniejszym kwalifikacją w Marklowicach, gdzie Prezes Mażoretek Pan Stanisław Rewinski, pod wielkim wrażeniem i fascynacją zespołu, wręczył młodym tancerką specjalny puchar Mażoretek, dający możliwość wzięcia udziału w VI Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski Środkowej. Jest to nie lada wyróżnienie dla dziewcząt ponieważ wspomniane Mistrzostwa organizowane są wyłącznie dla województw mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

W dniach 8-9 kwietnia 2017r. w hali sportowej Gimnazjum przy ul. Polnej w Poddębicach do tanecznej rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba ponad 600 mażoretek. Mażoretki  z Sompolna wzięły udział w trzech kategoriach. Ogromne poświęcenie, talent i umiejętności dają fantastyczne efekty. Dziewczyny z zespołu mażoretkowego zdobyły świetne noty. W kategorii mażoretki klasyczna formacja zajmując I miejsce zdobyły nominacje do Mistrzostw Polski Mażoretek Kędzierzyn-Koźle, które odbędą się 19-21 maja. W kategorii mini formacja juniorki baton zajęły II miejsce oraz w kategorii mini formacja seniorki baton wytańczyły III miejsce.

Każdy sukces to wynik ciężkiej pracy, długich i wymagających treningów, determinacji i zaangażowania. Sompoleńska grupa taneczna mażoretek funkcjonuje od 2 lat i jest to ich pierwszy sukces bez Sompoleńskiej Orkiestry Dętej, z którą na co dzień współpracuje. Dziewczęta trenują pod bacznym okiem instruktorki Pani Michaliny Trawińskiej.
Serdeczne gratulacje!!

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane