2.8 C
Sompolno
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaAktualności112SPOTKANIA DZIELNICOWYCH Z SENIORAMI

SPOTKANIA DZIELNICOWYCH Z SENIORAMI

Wciąż zdarzają się oszustwa i kradzieże na szkodę osób starszych. O dawna odwiedzają ich dzielnicowi i ostrzegają przed zagrożeniami. Na terenie działania komisariatu w Sompolnie odbyło się ostatnio kilka takich spotkań.

Spotkań, podczas których dzielnicowi ostrzegali seniorów odbyły się już tysiące, jednak wciąż od czasu do czasu zdarza się, że starsza osoba zostanie oszukana bądź okradziona. Najczęściej wykorzystywana jest do tego ich chęć niesienia pomocy innym, łatwowierność czy nieznajomość przepisów. Dlatego też wśród codziennych obowiązków dzielnicowych jest spotykanie się z seniorami, opowiadanie im o takich zdarzeniach oraz instruowanie jak można uchronić się przed zostaniem ofiarą.

W ostatnich dniach dzielnicowi z komisariatu w Sompolnie odbyli całą serię podobnych spotkań, które zorganizowane zostały pod nazwą „Sztuczka na wnuczka – seniorze nie daj się oszukać”, często przy okazji innych spotkań czy uroczystości. Policjanci szczegółowo opowiadali o niebezpieczeństwach czyhających na seniorów. Oprócz popularnych metod „Na wnuczka”, „Na policjanta” opowiadali także o wszelkiego rodzaju pokazach organizowanych w domach i możliwych do uzyskania nagrodach, które niejednokrotnie okazują się towarem z mocno zawyżoną ceną, a kwota do zapłaty sprytnie rozkładana jest na raty.

Uczestnicy spotkań usłyszeli także o nieuczciwych praktykach przedstawicieli firm telekomunikacyjnych, czy sprzedawców prądu. Dzielnicowi przekazywali też ulotki dotyczące tych zagrożeń, numery telefonów z pomocą dla konsumentów oraz sposób na szybki kontakt z „policjantem pierwszego kontaktu” jakim właśnie są dzielnicowi.

źródło: KMP Konin

Poprzedni artykułFerie w M-GOK
Następny artykułXII Samorządowe Kolędowanie
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane