2.8 C
Sompolno
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościŚrodki na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Sompolnie

Środki na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Sompolnie

W dniu 16 września br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu podpisał z Gminą Sompolno umowę na rozbudowę oczyszczalni ścieków przy ul. Błankowej w Sompolnie. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 7,7 mln zł. Dofinansowanie ze środków WRPO na lata 2007-2013 wynosi blisko 5 mln zł. Zgodnie z planem inwestycja ma być ukończona pod koniec 2014r.
Planowanym rezultatem realizacji projektu jest ilość ścieków odprowadzanych i poddanych oczyszczeniu w przebudowanej oczyszczalni, która wyniesie 201,918 m³ na rok oraz utworzenie nowych miejsc pracy.
Głównym celem realizowanego projektu jest poprawa stanu środowiska naturalnego, czystości wód i gleby poprzez dostosowanie jakości ścieków odprowadzanych do środowiska do poziomu wymagań w prawie polskim i unijnym. Rozbudowa oczyszczalni wpłynie na zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej, gospodarczej i turystycznej regionu.

Realizowany na terenie gminy Sompolno projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu III „Środowisko Przyrodnicze działanie 3.4 „Gospodarka wodno- ściekowa”, Schemat 2 „Budowa, rozbudowa, przebudowa (modernizacja) oczyszczalni ścieków komunalnych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

źródło: www.wfosgw.poznan.pl

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane