2.8 C
Sompolno
niedziela, 1 października, 2023
Strona głównaAktualnościSukcesy gimnazjalistów z Lubstowa

Sukcesy gimnazjalistów z Lubstowa

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lubstowie po raz kolejny odnoszą sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych i tematycznych.

Uczeń klasy IIB Zbyszek Dębiński zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego a także do etapu regionalnego konkursu z języka polskiego „Złota Żaba”. Uczennica klasy II A Patrycja Skowrońska zajęła III miejsce w konkursie na plakat „Bądźmy zdrowi” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie. Do finału XIV edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Koninie zakwalifikowała się Wiktoria Desecka uczennica klasy I gimnazjum.

    Nauczyciele Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lubstowie pani Anna Bekalarz i pani Katarzyna Zielkę biorą udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu „Narzędzia w działaniu” prowadzonym w ramach projektu „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt ten polega na sprawdzeniu  narzędzi wspierających realizację podstawy programowej na zajęciach lekcyjnych. Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadził liczne badania dotyczące wdrażania podstawy programowej. Zadanie nauczycieli to przeprowadzenie lekcji biologii i języka polskiego z wykorzystaniem różnych jednostek tematycznych oraz napisanie raportów w jaki sposób uczniowie rozwiązywali zadania, jakie błędy popełniali najczęściej i z czym były one związane, czy były zrozumiałe dla uczniów, czy były pracochłonne, jakie pojawiły się trudności. Uczestników przedsięwzięcia wspierają mentorzy dla każdego przedmiotu, którzy akceptują raporty. Nauczyciele wzięli również udział w warsztatach zorganizowanych przez IBE. Baza Dobrych Praktyk wspiera kształcenie tych umiejętności uczniów, które na egzaminach gimnazjalnych okazały się ich słabszą stroną. Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/15.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Lubstowie

Poprzedni artykułPotrzebna pomoc
Następny artykułSamorządowe Kolędowanie 2015
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane