2.8 C
Sompolno
poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaAktualnościŚwiadectwa ukończenia studiów podyplomowych wręczone nauczycielom

Świadectwa ukończenia studiów podyplomowych wręczone nauczycielom

8 lutego, w Urzędzie Miejskim w Sompolnie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla nauczycieli, którzy ukończyli studia podyplomowe „Doskonalenie kompetencji wychowawczych”.

Kolegium Jagiellońskie-Toruńska Szkoła Wyższa we współpracy z Wyższą Szkołą Kadr Menadżerskich w Konie wyszła naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli i wychowawców i uruchomiła bezpłatne studia podyplomowe, których zakres obejmował doskonalenie kompetencji wychowawczych oraz umiejętności rozpoznawania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. Projekt skierowany był do nauczycieli i wychowawców, w szczególności pracujących z młodzieżą w wieku, w którym istnieje największe zagrożenie powstawania sytuacji niebezpiecznych w szkole. Celem tego projektu było przygotowanie uczestników studiów do pracy z młodzieżą trudną oraz do doboru skutecznych metod oddziaływania na uczniów i wychowanków. Studia miały intensywny charakter. Rozpoczęły się na początku września i zakończyły się w grudniu 2017 roku. Obejmowały 260 godzin zajęć oraz 20 godzin praktyk. Warunkami ukończenia studiów było zaliczenie wszystkich przewidzianych programem studiów przedmiotów, obecność na min. 80% zajęć oraz przygotowanie pracy zaliczeniowej w postaci prezentacji zagadnienia praktycznego związanego z jednym z obszarów studiów. W zajęciach uczestniczyło 30 nauczycieli z gminy Sompolno. Wszystkie osoby ukończyły studia podyplomowe z oceną pozytywną.

W uroczystości brali udział nauczyciele uczestniczący w zajęciach studiów podyplomowych  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Sompolnie oraz Szkoły Podstawowej im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie. Po przemówieniu Dyrektora Zarządzającego WSKM w Koninie Krzysztofa Kupińskiego, Rektora Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie dr Marka Waszkowiaka oraz z ramienia Kolegium Jagiellońskiego Toruńskiej Szkoły Wyższej prof. dr. Hab. Grzegorza Górskiego absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane