2.8 C
Sompolno
wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaAktualnościV Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi

V Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi

27 stycznia 2017 roku w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  nr 1 w Sompolnie odbyła się już V Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi zorganizowana przez Burmistrza Miasta Sompolno. Chętnych do oddania krwi było ponad 50 osób. Z różnych powodów, po wstępnych badaniach liczba ta uległa nieznacznemu zmniejszeniu. Wśród krwiodawców było 6 osób, które po raz pierwszy zdecydowały się w ten sposób pomóc bliźniemu. Cała akcja przebiegła w miłej atmosferze. Udało się przekazać na rzecz osób chorych i ofiar wypadków cząstkę siebie. Podsumowując, zebrano 21,600l.

Krew oddali m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie na czele z Burmistrzem Miasta Sompolno Panem Romanem Bednarkiem, kadra administracyjna ZSP nr w Sompolnie oraz rodzice uczniów uczęszczających do w/w szkoły,  a także mieszkańcy gminy Sompolno.

Na wszystkie przybyłe osoby czekało przepyszne śniadanie oraz tort z okazji zorganizowania V Akcji Krwiodawstwa, który został ufundowany przez „Valdi. Zakład Piekarniczo – Cukierniczy. Marszewski W. w Sompolnie”

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim krwiodawcom za przybycie, Dyrekcji Zespołu Szkolno–Przedszkolnego za użyczenie pomieszczeń oraz pomoc w organizacji,  pracownikom Urzędu Miejskiego w Sompolnie za zaangażowanie oraz pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, personelowi z Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu za profesjonalizm i życzliwość wobec krwiodawców.

Kolejna akcja już w maju !!!

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane