2.8 C
Sompolno
wtorek, 5 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościW Mąkolnie pingpongiści rozpoczynają sezon.

W Mąkolnie pingpongiści rozpoczynają sezon.

Bardzo dobrze rozpoczęli nasi tenisiści stołowi sezon szkolny 2015/16. Na naszym obiekcie zorganizowaliśmy Półfinał Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

Do rywalizacji przystąpiły gimnazja:

– dziewczęta: Gimnazjum w Mąkolnie, Gimnazjum w Wysokiem.

– chłopcy: Gimnazjum w Mąkolnie, Gimnazjum w Kramsku, Gimnazjum w Boguszycach.

Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym do trzech wygranych punktów. Celem całego turnieju było wyłonienie mistrza oraz wicemistrza półfinału, doskonalenie gry w tenisa stołowego, współzawodnictwo oraz rywalizacja młodzieży gimnazjalnej w tenisa stołowego, integracja międzyszkolna oraz wspaniała zabawa zgodna z zasadami Fair Play.

Dziewczęta nasze nie dały żadnych szans gimnazjalistkom z Wysokiego, natomiast chłopcy ulegli tylko Boguszycom i z drugiego miejsca awansowali do finału mistrzostw:

I m – Gimnazjum w Mąkolnie

II m – Gimnazjum w Wysokiem

Chłopcy:

I m – Gimnazjum w Boguszycach

II m – Gimnazjum w Mąkolnie

III m – Gimnazjum w Kramsku

Dziewczęta grały w składzie: Klaudia Bilińska, Aleksandra Stasiak, Weronika Konarska. Chłopcy – Patryk Stankiewicz, Kacper Klimczak.

Finały Mistrzostw Powiatu Konińskiego odbędą się w Ślesinie a udział w nich ma zagwarantowany mistrz oraz wicemistrz wszystkich trzech półfinałów z naszego powiatu. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom i życzymy połamania rakiet na finałach powiatowych.

Organizatorem półfinałów był Szkolny Klub Sportowy przy Gimnazjum w Mąkolnie – Jolanta Okupna, Tomasz Zieliński.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane