2.8 C
Sompolno
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Strona głównaAktualnościW Sompolnie zagrała WOŚP

W Sompolnie zagrała WOŚP

Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorem 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  na terenie gminy Sompolno był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. W tym roku pieniądze były zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów

W naszej gminie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało 43 wolontariuszy. Tradycyjnie, już od wczesnych godzin rannych na ulicach całej gminy kwestowała młodzież i dzieci z gimnazjum w Lubstowie i Mąkolnie oraz z M-GOK w Sompolnie. Do dyspozycji wolontariuszy została przygotowana  kawiarenka w M-GOK, gdzie można było napić się gorącej herbaty i zjeść ciastko.    Nie obyło się również bez imprezy  towarzyszących orkiestrze, o godzinie 15:00  rozpoczęły się występy artystyczne . Zabawę na scenie  rozpoczęły występy dzieci z Przedszkola Miejskiego . Następnie mieliśmy przyjemność podziwiać: pokazy tańca przygotowane przez dzieci i młodzież , posłuchać zespołów  wokalnych i solistów oraz  licznych grup rockowych, które muzykowały do późnych godzin wieczornych.

Nie zabrakło również gorących aukcji. Licytowaliśmy min: koszulki , zegar i kalendarze , książki, Kubek termiczny, pan Mariusz  Koper darował na licytację piłkę i plakat z podpisami zawodników Lecha Poznań. Najdroższym  eksponatem była piłka uzyskano za nią 260 zł, następnie zegar za 160 zł , natomiast koszulkę i kubek termiczny  wylicytowano za 110 zł.

Zagraliśmy pięknie i dzięki temu udało się zebrać  kwotę 11783,01. W Mąkolnie zebrano kwotę 2522,39 , w Lubstowie 1573,24 wolontariusze w Sompolnie zebrali kwotę 5912,38 z licytacji uzyskano kwotę 1775,00

Wolontariuszom, darczyńcom i wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego grania pięknie dziękujemy za ich gorące i wielkie serca.

M-GOK Sompolno

 

Poprzedni artykułFerie zimowe
Następny artykułFundusz sołecki
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane