2.8 C
Sompolno
niedziela, 1 października, 2023
Strona głównaAktualnościWielkopolskiego Forum Inteligentnych Specjalizacji

Wielkopolskiego Forum Inteligentnych Specjalizacji

Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego animuje współpracę podmiotów reprezentujących poszczególne tzw. inteligentne specjalizacje w ramach Wielkopolskiego Forum Inteligentnych Specjalizacji. W skład Forum wchodzą przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki oraz władze publiczne.

9 czerwca odbędzie się kolejne posiedzenie, na które Urząd zaprasza wszystkie firmy zainteresowane wsparciem dla procesów innowacyjnych. Celem wydarzenia jest pogłębianie współpracy pomiędzy przedstawicielami biznesu i nauki na rzecz realizacji nowych projektów. W ramach spotkania można będzie między innymi poznać ofertę kilkunastu wielkopolskich instytutów naukowo-badawczych zainteresowanych wymianą doświadczeń oraz nawiązaniem kontaktów z przedsiębiorcami. W programie przewidziano również  prezentację projektu realizowanego wspólnie przez poznańską uczelnię oraz jedno z wielkopolskich przedsiębiorstw.  Informacji na temat wydarzenia szczególnie kierowana jest do lokalnych firmom z terenu Gminy lub Powiatu.

Posiedzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34.

Zainteresowanych prosimy o mailowe zgłoszenie udziału na adres: beata.zagrodzka-blok@umww.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz nazwy firmy.

 

Program spotkania
9.30-10.00 Rejestracja uczestników
10.00-10.10 Powitanie Gości i otwarcie posiedzenia Wielkopolskiego Forum IS

 Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

10.10-10.30 Aktywność wielkopolskich podmiotów w programach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz możliwości wsparcia inteligentnych specjalizacji
w ramach konkursów zaplanowanych na 2017 rok
10.30-10.50 Przykład współpracy sektora nauki i sektora przedsiębiorstw realizowanej
w ramach konkursu ogłoszonego przez NCBR
10.50-11.05 Wielkopolski Fundusz Rozwoju – nowe instrumenty wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
11.05-11.15 Wielkopolskie inteligentne specjalizacje – podsumowanie udzielonego wsparcia
11.15-12.00 Prezentacje stoisk informacyjnych instytutów naukowo-badawczych
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane