2.8 C
Sompolno
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Strona głównaAktualnościWszystko dla dzieci!

Wszystko dla dzieci!

W słoneczne niedzielne popołudnie na boisku przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie obyły się trzy połączone imprezy dla dzieci: Dzień Dziecka, Dzień Sportu oraz Muzyczny Złaz Super Gwiazd.

Zarówno pogoda jak i humory wszystkim uczestnikom dopisywały. Można było oglądać występy przygotowane przez MGOK Sompolno, Przedszkole i Szkołę Podstawową w  Sompolnie, Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Mąkolnie oraz Gimnazjum w Lubstowie. Był śpiew, taniec i gra na instrumentach. Dzieci tworzyły piękne ilustracje za pomocą kolorowej kredy. Wszystkie dzieci mogły wziąć udział w sportowych rozgrywkach. Animatorzy z Orlika przygotowali bardzo ciekawe konkurencje. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych i walczyli o zwycięstwo dla swojej szkoły. Po podsumowaniu wszystkich zdobytych medali, w rywalizacji szkół I miejsce zajął ZSP nr 1 w Sompolnie, II miejsce ZS nr 3 w Mąkolnie, III miejsce ZSP nr 2 w Lubstowie, a miejsce IV Szkoła Podstawowa w Ośnie. Nauczycielom – opiekunom uczniów, z poszczególnych szkół, pamiątkowe puchary wręczył Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek.

Wszystkie dzieci mogły bawić się do woli na terenie „dmuchanego miasteczka”, zdobyć zamek, poskakać na trampolinie, czy sprawdzić swoją koordynację wchodzą do dmuchanej piłki. Doskonałe humory można było uwiecznić na zdjęciu wykonanym przez fotobudkę. Z wszystkich atrakcji można było skorzystać nieodpłatnie.

Można było również spróbować potraw i słodkości przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Olszewa, Marcjanek i Sycewa.

Cały dzień zakończył się dyskoteką.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane