2.8 C
Sompolno
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Strona głównaAktualnościXXIII Rajd Rowerowy Bez Uzależnień

XXIII Rajd Rowerowy Bez Uzależnień

W sobotę, 7 maja, już po raz XXIII odbył się Rajd Rowerowy Bez Uzależnień, organizowany przez Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka oraz Gminną Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sompolnie.

Pogoda w sobotnie przedpołudnie, była idealna do aktywnego spędzenia czasu. Promienie słońca i towarzyszące temu ciepło, zmobilizowało uczestników i przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie, na stracie stawiło się liczne grono mieszkańców naszej Gminy. Tym razem na trasie 25 kilometrowego rajdu wystartowało około 225 miłośników dwóch kółek. Najmłodsza uczestniczka, towarzysząca swojej mamie, ma na imię Gabrysia i niespełna 2 lata.

Trasa tegorocznego rajdu przebiegała przez miejscowości: Sompolno, Dziadoch, Zakrzewek, Gaj, Łysek, Synogać, Spólnik, Belny, Ośno Górne, Wierzbie, Sycewo, Józefowo, powracając do siedziby Gminy.

Po dość wyczerpującej przejażdżce, wszystkich zaproszono na mała przerwę, podczas, której można było zjeść przepyszną, regenerującą siły grochówkę, podawaną w Domu Ludowym na Łysku

Jak co roku bardzo pomocni okazali się druhowie OSP Racięcice oraz OSP Mostki. Nie zabrakło także funkcjonariuszy Komisariatu Policji, którzy skutecznie zabezpieczali kolumnę rowerową podczas rajdu.

Na zakończenie rozlosowano nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Sompolno. Główna nagrodą był błękitny rower. Natomiast osoby kolejno wylosowane otrzymały zestaw toreb podróżnych do roweru, piłkę nożną oraz pikę do koszykówki. Zwyciężczyniami okazały się:

  1. Pani Iwona Kotas
  2. Pani Halina Buciak
  3. Pani Wanda Kuć
  4. Pani Martyna Racinowska

Czynnie uczestniczący w rajdzie Burmistrz Miasta Sompolno, dziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz aktywny udział.

Szczególne podziękowania dla Samorządowców z Wierzbinka za udostępnienie Domu Ludowego w Łysku i tym samym za integrację z naszą Gminą.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane