2.8 C
Sompolno
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Strona głównaAktualnościXXIV Rajd Rowerowy "Bez Uzależnień"

XXIV Rajd Rowerowy “Bez Uzależnień”

W sobotę, 3 września, już po raz  XXIV odbył się Rajd Rowerowy Bez Uzależnień, organizowany przez Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka oraz Gminną Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sompolnie.

Pogoda w sobotnie przedpołudnie, była idealna do aktywnego spędzenia czasu. Promienie słońca i towarzyszące temu ciepło, zmobilizowało uczestników i przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie, na stracie stawiło się liczne grono mieszkańców naszej Gminy. Tym razem na trasie 20 kilometrowego rajdu wystartowało około 190 miłośników dwóch kółek..

Trasa tegorocznego rajdu przebiegała przez miejscowości: Sompolno, Dziadoch, Zakrzewek, Ruszkówek, Ruszkowo, Morzyczyn, Wilcza Kłoda, Nykiel, Rybno, Dziadoch ,powracając do siedziby Gminy.

Po dość wyczerpującej przejażdżce, wszystkich zaproszono na mała przerwę, podczas, której można było zjeść przepyszną, regenerującą siły grochówkę, podawaną w Domu Ludowym w Wilczej Kłodzie.

Jak co roku bardzo pomocni okazali się druhowie OSP Racięcice oraz OSP Sompolno. Nie zabrakło także funkcjonariuszy Komisariatu Policji, którzy skutecznie zabezpieczali kolumnę rowerową podczas rajdu.

Na zakończenie rozlosowano nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Sompolno. Główna nagrodą był błękitny rower. Zwyciężczynią dwukołowca została Pani Maria Wolska-Tulisz.

Szczególne podziękowania dla Samorządowców z Wierzbinka za udostępnienie Domu Ludowego w Wilczej Kłodzie
i tym samym za integrację z naszą Gminą.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane