2.8 C
Sompolno
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Strona głównaAktualnościZ eTornistrem do Sejmu!

Z eTornistrem do Sejmu!

Dnia 8 listopada, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Sompolnie na czele z wicedyrektor Panią Dorotą Kaczmarczyk oraz Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek i Z-ca burmistrza Pani Joanna Raźniewska odwiedzili Warszawę. Celem wyjazdu był udział w Konferencji “Samorząd przyszłości. Praktyczne aspekty rozwoju” gdzie pokazano wykorzystanie nowoczesnej technologi w szkołach, którą jest eTornister.

ETornister to zintegrowana platforma edukacyjna, zastępująca tradycyjne podręczniki i ćwiczenia w szkole. Multimedialny tablet zawiera również lektury, encyklopedie oraz narzędzia, wspierające proces edukacji i rozwoju osobistego.

Zdobywanie wiedzy ma być przyjemne i twórcze, a docieranie do źródeł informacji powinno dawać satysfakcję. Uczniowie i nauczyciele gimnazjum w Sompolnie zademonstrowali pokazową lekcję z tabletami w roli główniej, w murach warszawskiego sejmu. Zajęcia przeprowadzono w dziedzinie historii, pod bacznym okiem Pana Jacka Tymińskiego, naukę języka angielskiego, której pilotowała Pani Anna Sałata oraz wykorzystanie tabletów w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych  zademonstrowanej przez Panią Agnieszkę Olińską. Nie zabrakło także zabawy. W tablecie zainstalowano jedynie gry edukacyjne, które przyczyniają się do poszerzania wiedzy i ćwiczenia umysłu. Natomiast Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek na konferencji przedstawił zalety korzystania przez szkoły z gminy Sompolno projektu e-tornister.

Młodzież doskonale radzi sobie z nowoczesnymi urządzeniami, a internet jest im niezbędny do nauki i zabawy. Tablety, które dostali, zastępują tradycyjne książki i zeszyty. W szkole służą zdobywaniu wiedzy, a w domu – jej utrwalaniu i odrabianiu zadań.


 

Zdjęcia: ZSP nr 1 w Sompolnie

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane