2.8 C
Sompolno
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaAktualnościZawody PZW o Puchar Burmistrza

Zawody PZW o Puchar Burmistrza

Dnia 18 maja 2018 roku w miejscowości Licheń na kanale odbyła się impreza  wędkarska  o puchar burmistrza Miasta i Gminy Sompolno – połączona z obchodami ogólnopolskiego „Dnia Wędkarza” . Po raz 10 w do rywalizacji przystąpiła również młodzież szkolna.

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Sompolno p. Roman Bednarek,  następnie głos zabrał  sekretarz koła Roman Adamczak  i jednocześnie organizator mówiąc, że jest to puchar Burmistrza połączony z obchodami ogólnopolskiego „Dnia Wędkarza”, który zapoczątkowany był w 2009r. ma na celu przekazanie i zainteresowanie wędkarstwem młodzież szkolną, poszanowaniem środowiska naturalnego i nauką sportowej rywalizacji oraz przyjemnego spędzenia czasu nad wodą.

Organizatorzy imprezy: Arkadiusz Bednarski, Tomasz Chrzanowski, Krzysztof Malcer przedstawili sprawy organizacyjne odnośnie regulaminu z zachowaniem szczególnego bezpieczeństwa i omówili przebieg zawodów. Sędzią głównym był  kol.Marek  Wiśniewski.

Do rywalizacji o Puchar Burmistrza przystąpiło 48 zawodników podzielonych na cztery kategorie : seniorzy, juniorzy, kobiety i niezrzeszona młodzież szkolna ,  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Sompolnie. Impreza rozpoczęła się o godz.7 : 00 , pogoda była dobra  i po 3 godzinach zmagań wyniki wyglądały następująco:

W kategorii seniorów:

1.miejsce Krystian Gicewicz
2.miejsce Patryk Michałek

3.miejsce Tomasz Karczewski

 

W kategorii juniorów:

1.miejsce Patryk Janicki

2.miejsce Maciej Ulański

3.miejsce Antonina Ulańska

 

W kategorii kobiet:

1.miejsce Marta Kuć

2.miejsce Monika Tomczak

3.miejsce Jadwiga Konopska

 

W kategorii niezrzeszeni młodzież szkolna

1.miejsce Adrian Skutecki

2.miejsce Mateusz Wiśniewski

3.miejsce Ireneusz Wolski

Po zakończeniu połowu Burmistrz Miasta Sompolno razem z organizatorami  dokonali uroczystego wręczenia pucharów i nagród.

Organizatorzy podziękowali sponsorom zawodów: Burmistrzowi Miasta i Gminy Sompolno za ufundowanie kart wędkarskich dla młodzieży szkolnej oraz ufundowanie wszystkich nagród dla zawodników, którzy zajęli czołowe lokaty, Arkadiuszowi Bednarskiemu ze sklepu wędkarskiego „BIK” za ufundowanie jednej nagrody pocieszenia, która została rozlosowana  dla pozostałych zawodników ,którzy zajęli dalsze lokaty dzisiejszej imprezy wędkarskiej. Agnieszce i Marcinowi Cichockim ze sklepu ogólno – przemysłowego w Mąkolnie za ufundowanie słodkich upominków i napojów dla młodzieży.

 

Podziękowania były również skierowane do osób, które przyczyniły się organizacji zawodów:

  1. Henrykowi Stasiakowi za transport ławek i stołów,
  2. Krzysztofowi Malcerowi za przygotowanie i wykoszenie terenu do ustawienia namiotów.
  3. Elżbiecie Chrzanowskiej za dostarczenie i wydanie posiłku,
  4. Dyrekcji ZSZP nr 1 w Sompolnie za umożliwienie przygotowania posiłku.
  5. Markowi Wiśniewskiemu, za sędziowanie zawodów,

Całemu zarządowi koła PZW nr 8  za pomoc w organizacji zawodów.

Z upoważnienia zarządu

Sekretarz koła

Roman Adamczak

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane