2.8 C
Sompolno
czwartek, 28 września, 2023
Strona głównaAktualnościZŁOTE GODY - UROCZYSTOŚĆ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

ZŁOTE GODY – UROCZYSTOŚĆ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

21 października w sali Ratusza w Sompolnie 10 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Sompolno obchodziło szczególny jubileusz – Złote Gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystego aktu odznaczenia medalami Dostojnych Jubilatów dokonał Burmistrz Miasta Sompolno – Roman Bednarek w asyście Zastępcy Burmistrza – Joanny Raźniewskiej  i Kierownika USC – Danuty Kołackiej.

Medale nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej w rocznicę ślubu otrzymali: Państwo Eugenia i Kazimierz Gołdyn z Sompolna, Państwo Eugenia i Zygfryd  Głowaccy z Mostek, Państwo Barbara i Jerzy Kijak z Mostek, Państwo Danuta i Kazimierz Kołakowscy z Sycewa, Państwo Krystyna i Kazimierz Kowalscy z Paprocina, Państwo Melania i Jan Kucal z Sompolna, Państwo Kazimiera i Kazimierz Leśniewscy z Racięcic, Państwo Aurelia i Zdzisław Piguła ze Stefanowa, Państwo Jadwiga i Bogdan Teńczyk z Sompolna, Państwo Janina i Stanisław Walczak z Mostek. Burmistrz Miasta Sompolno pogratulował Jubilatom pięknego Jubileuszu, życząc jednocześnie kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i wzajemnym poszanowaniu. Małżeńskie pary otrzymały listy gratulacyjne i kwiaty. Szanownym Jubilatom gratulujemy pięknego Jubileuszu małżeństwa, życzymy zdrowia, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla małżonków, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 roku o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach. Wnioski o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przygotowuje kierownik urzędu stanu cywilnego. Po podpisaniu przez burmistrza wysyła się je do urzędu wojewódzkiego celem podpisania przez wojewodę. Następnie wnioski o których mowa wyżej – wojewoda przedstawia Prezydentowi  Rzeczypospolitej Polskiej z prośbą o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Osoby zainteresowane taką uroczystością, która odbędzie się w 2017 roku, prosi się o zgłoszenie do Urzędu Stanu Cywilnego w Sompolnie, pok. nr 3.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane