2.8 C
Sompolno
środa, 29 marca, 2023
Strona głównaAktualnościIX Samorządowe kolędowanie.

IX Samorządowe kolędowanie.

30 stycznia po raz dziewiąty odbyło się kolędowanie samorządowców z powiatu konińskiego.

W Mielnicy Dużej (gmina Skulsk) najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewali przedstawiciele samorządów z: Babiaka, Kramska, Skulska, Sompolna, Ślesina i Wierzbinka. Udział wzięli także reprezentanci Starostwa Powiatowego w Koninie.

Po przywitaniu gości przez gospodarza imprezy Andrzeja Operacza, wójta gminy Skulsk i proboszcza parafii Skulsk, ks. Mariana Kowalskiego, wystąpiła Orkiestra Dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Skulsku. Następnie delegacje gmin zaśpiewały po dwie kolędy.

Gminę Sompolno reprezentowali: Roman Bednarek, Burmistrz Miasta i Gminy Sompolno oraz radni Rady Miejskiej: Małgorzata Malicka, Karol Malinowski, Jan  Wasielewski i Andrzej Prętnicki. Samorządowcom pomógł akompaniament Oliwiera Trawińskiego (skrzypce) i Aleksandra Prętnickiego (keyboard).

Pierwsze samorządowe kolędowanie odbyło się w 2007 r. w gminie Sompolno i to właśnie nasi samorządowcy byli pomysłodawcami tego przedsięwzięcia, w które w kolejnych latach włączyły się wszystkie gminy powiatu  konińskiego. Jubileuszowe X Samorządowe Kolędowanie odbędzie się w Sompolnie w 2017 r.

Relacja z IX Samorządowego Kolędowania 1 lutego (poniedziałek) w Ale!Radiu.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane